Start ogrywa Gliwice – co za początek sezonu!

Nie był to mecz piękny dla oka, ale dla Startu najważniejsze, że punkty zostały w Lublinie. Zespół Davida Dedka po wyrównanym meczu pokonał GTK Gliwice 78:72 i zaczyna sezon od rewelacyjnego bilansu 7-2.
Tweety Carter / fot. B. Chaciński, King Szczecin

Pojedynek dwóch zespołów, które ostatnio wygrywały swoje mecze może nie zachwycał poziomem, ale w grze widać było dużo energii, a rywalizacja była bardzo wyrównana.

Mecz lepiej zaczęli goście z Gliwic, wykorzystując fakt, że Start bardzo chciał grac pod sam kosz, gdzie jednak był mocno nieporadny. GTK prowadziło 12:6. Lublinianie otrząsnęli się szybko, trochę lepiej bronili, wymuszając straty gości. W ataku ton nadawali Brynton Lemar i Mateusz Dziemba, a po 10 minutach było już 28:24 dla zespołu Davida Dedka.

GTK, mające wielu utalentowanych ofensywnie zawodników, zyskiwało, gdy potrafiło ograniczyć chaos i uspokoić grę. Dobre, plusowe minuty zaliczył Łukasz Diduszko i goście do przerwy trzymali się blisko remisu – było tylko 45:44 dla Startu.

Druga połowę GTK zaczęło bez swojego ofensywnego lidera, Brandona Tabba, za to cały zespół zaczął bronić wyraźnie lepiej. Zrobiło się 59:53 dla gliwiczan, ale przewaga nie trwała długo i Start przed czwartą kwartą odrobił straty.

W decydujących momentach chaos był już naprawdę duży i jasne stało się, że wygra mecz, kto popełni mniej błędów. I bardzo grubą pomyłkę zaliczył Duke Mondy, jeden z kluczowych graczy GTK, który wyleciał z boiska po 5. faulu, którym było zresztą przewinienie techniczne.

Na niecałe 2 minuty przed końcem Start zdołał w końcu wyraźniej przełamać rywala, gdy z dystansu trafił – najlepszy w jego szeregach – Tweety Carter (19 pkt., 9 zbiórek). Gliwiczanie swoich najważniejszych rzutów nie trafili, a kluczowe zbiórki zapewnił Jimmie Taylor.

O stylu nikt nie będzie pamiętał – po tym zwycięstwie Start może pochwalić się doskonałym wręcz bilansem 7-2 i jest w ścisłej czołówce tabeli!

PG

Środkowy Anwilu, Shawn Jones, we wtorkowym meczu z Rastą Vechta zdobył 14 punktów i zebrał 11 piłek. Był to kolejny dobry mecz Amerykanina, który jest wyraźną nadwyżką nad Milanem Milovanoviciem. Nie pokazuje fajerwerków, ale ciężko pracuje dla drużyny.
10 / 12 / 2019 21:40
Liga poinformowała dziś oficjalnie, że turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski ponownie zostanie rozegrany w Arenie Ursynów w Warszawie. Impreza odbędzie się od 13 do 16 lutego 2020 r. Zagra w nich 7 najlepszych drużyn ekstraklasy oraz z urzędu Legia Warszawa, jako gospodarz.
10 / 12 / 2019 13:41
Do gry powrócił już Jakub Schenk, a w środę po kontuzji po raz pierwszy na parkiet wybiegnie Damian Kulig. Polski Cukier już ze znacznie powiększoną rotacją powalczy w Toruniu o drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów – z hiszpańska Manresą.
10 / 12 / 2019 11:54

Masai Ujiri to dzisiaj prawdopodobnie najbardziej pożądany działacz w NBA. Generalny menadżer na razie nie rusza się z Toronto i nie myśli o Nowym Jorku, bo poza przywiązaniem do kanadyjskiej organizacji, ma też tam inny biznes: afrykańską koszykówkę.
10 / 12 / 2019 18:34
W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

Jest najlepszym strzelcem Enei Astorii, tylko raz zdobył mniej niż 12 punktów, a przecież dopiero ma 23 lata i jest to jego pierwszy sezon w profesjonalnej koszykówce. Kris Clyburn wyrasta na jedno z największych transferowych odkryć tego sezonu.
9 / 12 / 2019 18:41
2 / 12 / 2019 10:08