Start ogrywa Gliwice – Polacy w ważnych rolach

Lepiej broniący, wszechstronniejszy TVB Start Lublin bez problemów pokonał GTK Gliwice 85:73 w niedzielnym meczu PLK. Kacper Borowski zdobył 15 punktów.

James Washington / fot. TBV Start Lublin

W tych butach Stephen Curry trafia wielkie rzuty >>

Start okazał się w tym meczu lepszy, bo zaliczył przynajmniej kilka dobrych momentów. GTK obudziło się tylko na chwilę – w 2. kwarcie. Przez większość spotkania obie drużyny nie pokazywały poziomu, który mógłby sugerować ich szanse na walkę o playoff.

Dużo lepiej zaczęli gospodarze, którzy zaczęli od prowadzenia 12:1. GTK, głownie z powodu pochopnych decyzji rzutowych, miało długo problem z trafieniem z gry. W Starcie z niezłej strony pokazywali się za to Polacy – Kacper Borowski, Mateusz Dziemba czy Wojciech Czerlonko.

Gdy z dystansu zaczął trafiać Riley LaChance, a kilka razy gliwiczanie zechcieli podać do czekającego pod koszem Damonte’a Dodda, GTK zaliczył kilka dobrych minut i wyrównało stan meczu na 34:34. Ale w tym meczu to już było wszystko.

Start do przerwy prowadził 40:34, a potem już tylko budował przewagę. Lublinianie pokazywali więcej determinacji w obronie i nieco bardzie poukładany atak, a walkę pod koszem z osamotnionym Doddem wygrywał Devonte Upson (19 pkt). Na początku ostatniej kwarty było już 70:51, a goście z Gliwic byli w rozsypce.

Wśród zwycięzców niezły debiut zaliczył Anton Gaddefors, który zdobył 11 punktów, trafił 3/4 z dystansu. James Washington miał 12 asyst. Grający dobry mecz Wojciech Czerlonko dołożył 10 oczek.

W GTK Kacper Radwański zdobył 14 punktów. Na rozegraniu Myles Mack miał double – double 10 punktów i 10 asyst, ale mimo to zaliczył najsłabszy występ w sezonie. Goście z Gliwic popełnili aż 19 strat, wiele z nich było zadziwiających.

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Szokująca różnica w Eurolidze. Barcelona pokonała Zenit St. Petersburg aż 84:58! Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Nikola Mirotić – autor 20 punktów. Podopieczni Sarunasa Jaskeviciusa mają bilans 5-0 na starcie sezonu. Dla Zenitu 8 punktów i 6 zbiórek zanotował Mateusz Ponitka.
23 / 10 / 2021 16:02
Pięć lat czekali na powrót do europejskich pucharów kibice Śląska Wrocław. W pierwszym meczu tegorocznej edycji EuroCupu podopieczni trenera Andreja Urlepa przegrali jednak 59:70 z litewską drużyną Lietkabelis Panevezys. Bardzo brakowało skuteczności w ataku.
21 / 10 / 2021 11:47
Damian Janiak znakomitym wejściem pod kosz w ostatniej sekundzie spotkania zapewnił Decce Pelplin zwycięstwo 85:84 w wyjazdowym starciu z GKS-em Tychy. W czwartej kolejce sezonu Suzuki 1. ligi obejrzeliśmy także pełne zwrotów akcji Derby Podkarpacia i niespodziewane zwycięstwo Dzików Warszawa w Starogardzie Gdańskim.
19 / 10 / 2021 15:10
Anwil rozpoczął swoje występy w European North Basketball League od wygranej z gospodarzami bańki rozgrywanej na Łotwie. Włocławianie po bardzo dobrej, decydującej czwartej kwarcie wygrali pierwsze spotkanie z Valmiera Glass 85:69.
Rozpoczyna się sezon ENBL czyli European North Basketball League – rozgrywek, w których udział bierze w tym roku Anwil Włocławek. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza na sam początek lecą na Łotwę, do Valmiery.
7Days EuroCup, drugie pod względem prestiżu i poziomu klubowe rozgrywki międzynarodowe w Europie, ruszają już we wtorek. W inauguracyjnym spotkaniu Turk Telekom Ankara zagra na wyjeździe o 19:00 z Boulogne Metropolitans, dzień później o Śląsk Wrocław podejmie u siebie Lietkabelis Poniewież.