Start ogrywa Gliwice – Polacy w ważnych rolach

Lepiej broniący, wszechstronniejszy TVB Start Lublin bez problemów pokonał GTK Gliwice 85:73 w niedzielnym meczu PLK. Kacper Borowski zdobył 15 punktów.

James Washington / fot. TBV Start Lublin

W tych butach Stephen Curry trafia wielkie rzuty >>

Start okazał się w tym meczu lepszy, bo zaliczył przynajmniej kilka dobrych momentów. GTK obudziło się tylko na chwilę – w 2. kwarcie. Przez większość spotkania obie drużyny nie pokazywały poziomu, który mógłby sugerować ich szanse na walkę o playoff.

Dużo lepiej zaczęli gospodarze, którzy zaczęli od prowadzenia 12:1. GTK, głownie z powodu pochopnych decyzji rzutowych, miało długo problem z trafieniem z gry. W Starcie z niezłej strony pokazywali się za to Polacy – Kacper Borowski, Mateusz Dziemba czy Wojciech Czerlonko.

Gdy z dystansu zaczął trafiać Riley LaChance, a kilka razy gliwiczanie zechcieli podać do czekającego pod koszem Damonte’a Dodda, GTK zaliczył kilka dobrych minut i wyrównało stan meczu na 34:34. Ale w tym meczu to już było wszystko.

Start do przerwy prowadził 40:34, a potem już tylko budował przewagę. Lublinianie pokazywali więcej determinacji w obronie i nieco bardzie poukładany atak, a walkę pod koszem z osamotnionym Doddem wygrywał Devonte Upson (19 pkt). Na początku ostatniej kwarty było już 70:51, a goście z Gliwic byli w rozsypce.

Wśród zwycięzców niezły debiut zaliczył Anton Gaddefors, który zdobył 11 punktów, trafił 3/4 z dystansu. James Washington miał 12 asyst. Grający dobry mecz Wojciech Czerlonko dołożył 10 oczek.

W GTK Kacper Radwański zdobył 14 punktów. Na rozegraniu Myles Mack miał double – double 10 punktów i 10 asyst, ale mimo to zaliczył najsłabszy występ w sezonie. Goście z Gliwic popełnili aż 19 strat, wiele z nich było zadziwiających.

Liga poinformowała dziś oficjalnie, że turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski ponownie zostanie rozegrany w Arenie Ursynów w Warszawie. Impreza odbędzie się od 13 do 16 lutego 2020 r. Zagra w nich 7 najlepszych drużyn ekstraklasy oraz z urzędu Legia Warszawa, jako gospodarz.
10 / 12 / 2019 13:41
Do gry powrócił już Jakub Schenk, a w środę po kontuzji po raz pierwszy na parkiet wybiegnie Damian Kulig. Polski Cukier już ze znacznie powiększoną rotacją powalczy w Toruniu o drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów – z hiszpańska Manresą.
10 / 12 / 2019 11:54
Jest najlepszym strzelcem Enei Astorii, tylko raz zdobył mniej niż 12 punktów, a przecież dopiero ma 23 lata i jest to jego pierwszy sezon w profesjonalnej koszykówce. Kris Clyburn wyrasta na jedno z największych transferowych odkryć tego sezonu.
9 / 12 / 2019 18:41

W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

2 / 12 / 2019 10:08