Start przełamał Rosę – wielkie rzuty Dutkiewicza

Emocje, twarda walka i dużo dobrych akcji – Start po dogrywce pokonał w Lublinie Rosę 101:97. Bohaterem meczu był Marcin Dutkiewicz, który trafił 5 trójek w ważnych momentach.

Marcin Dutkiewicz (fot. Start Lublin)

Buty Kevina Duranta – świetne modele, atrakcyjne ceny >>

Świetnie  grająca w ostatnich kilku meczach Rosa zaczęła z impetem – prowadziła 8:1, potem nawet 18:6. zaczął Igor Zajcew, wpadały trójki, a piłka ładnie krążyła po obwodzie.

Jednak choć radomianie cały czas wyglądali na zespół kontrolujący mecz, to ich przewaga zaczęła sukcesywnie topnieć. Pierwszy sygnał do odrabiania strat, bardzo udaną zmianą, dał Michael Gospodarek, a potem sprawy w swoje ręce tradycyjnie wzięli już obaj Amerykanie.

Popełniającej gafy w obronie nie pomogła ani strategia mocnego pilnowania Chavaughna Lewisa (15 pkt. do przerwy), ani zadziwiające odpuszczanie Jamesa Washingtona (11). Do przerwy, bardziej agresywny i lepiej skoncentrowany, Start prowadził 44:42.

Druga połowa pozostała piekielnie wyrównana, choć kilka razy wydawało się, że to Rosa ucieknie rywalom, ale goście, mimo powracających szans, nie potrafili uciec Startowi. Najpierw nikt (głównie Kevin Punter) nie potrafił zatrzymać Lewisa, a potem gorącą rękę i żelazne nerwy na dystansie zaczął pokazywać Marcin Dutkiewicz (18 pkt., 5-8 z dystansu).

Doświadczony strzelec trafił trzy razy za 3 punkty w czwartej kwarcie, w tym zaliczył przełomową akcję za 4 punkty – na ok. minutę przed końcem trafiając trójkę z faulem Michała Sokołowskiego.

Rosa raz jeszcze zdołała się uratować – dzięki pięknej, desperackiej trójce Puntera oraz po prostu szczęściu, gdy łatwy rzut Washingtona i dobitka Reynoldsa w ostatniej akcji jakimś cudem nie wpadły do kosza.

W dogrywce bardzo widoczny był brak środkowych w zespole z Radomia. Łatwe punkty z pomalowanego zdobywali Reynolds i Lewis, a decydujący rzut z dystansu, już piąty w tym meczu, znów należał do Dutkiewicza. Nerwowa, chaotyczna Rosa nie zdołała już się podnieść.

Dla Startu, który wygrał czwarty już mecz z rzędu, choć miał samych trudnych rywali, Lewis zanotował 25 punktów, 12 zbiórek i 5 asyst. Washington miał 21 punktów i 5 asyst. Pod koszem akcje pewnie kończył Darryl Reynolds (17 pkt., 8 zb.).

W Rosie znów dobrze grał Sokołowski – 22 punkty, 6 zbiórek, 7 asyst. Wiele drużynie, zwłaszcza w obronie dał też Daniel Szymkiewicz. Okazało się jednak, że Amerykanie z Lublina byli wyraźnie lepsi od tych z Radomia. No i ta dziura pod koszem…

Charles Barkley oraz Shaquille O’Neal mogą działać jako trenerzy motywacyjni. Po ich słowach krytyki wobec Joela Embiida, Kameruńczyk zagrał jeden z najlepszych meczów w karierze, zdobywając 38 punktów, 13 zbiórek i 6 asyst na trudnym terenie w Bostonie. Sixers pokonali Celtics 115:109.
13 / 12 / 2019 9:44
W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

Oglądając koszykówkę Golden State Warriors, momentami można odnieść wrażenie, że w klubie z San Francisco pod względem stylu gry niewiele się zmieniło. Wciąż pojawia się dużo ścięć, akcji po koszyczku czy po zasłonach – w każdej z tych kategorii Dubs znajdują się w top-5 – a drużyna, mimo nieporównywalnie gorszych wykonawców, nadal chce robić to samo.
12 / 12 / 2019 11:24
W Toronto był to wieczór pełen okrzyków „M-V-P” oraz uwielbienia dla Kawhiego Leonarda, któremu kibice Raptors zgotowali fantastyczne przyjęcie i podziękowali za zdobyte mistrzostwo. A on potem wygrał tam mecz ze swoimi LA Clippers.
12 / 12 / 2019 9:30
Koszykarskie derby Poznania – mecz 3. ligi koszykówki mężczyzn: KKS Wiara Lecha – AZS Politechnika Poznańska już w piątek, 20 grudnia (godz. 19.00), będzie okazają do przypomnienia czasów świetności basketu w Wielkopolsce, a szczególnie w słynnej hali Arena.
12 / 12 / 2019 18:02
Rasta Vechta, która nie dała szans Anwilowi w pierwszej rundzie, to na dziś główny rywal Anwilu do miejsca w pierwszej czwórce grupy Ligi Mistrzów. Włocławianie myśląc o awansie muszą zrobić wszystko by wygrać, a idealnym scenariuszem byłoby odrobienie 13-punktowej straty z pierwszego spotkania.