Start wciąż zwycięski – MKS bez szans w Lublinie

Mimo wielkich starań Dominica Artisa, MKS Dąbrowa Górnicza nie miał wielkich szans w Lublinie. Start wygrał 91:80 i w tym sezonie wciąż jest niepokonany – ma perfekcyjny bilans 3:0.
Brynton Lemar/ fot. Start Lublin

Już pierwsza kwarta pokazała, kto tego dnia będzie na parkiecie rozdawał karty. Koszykarze Startu bardzo dobrze dzielili się piłką, przez co atak lublinian był bardzo płynny, a akcje skuteczne. W pierwszych 10 minutach podopieczni Davida Dedka zdobyli 28 punktów i prowadzili już +16.

MKS z kolei próbował grać bardzo szybko, wydaje się chyba, że nawet zbyt szybko. Nawet w kontrach, w których mieli przewagę liczebną, dąbrowianie decydowali się na rzuty z dystansu, które jednak nie znajdowały drogi do kosza.

Jedynym graczem, który przez całe spotkanie ciągnął grę MKS-u był niezawodny Dominic Artis. Lider zespołu z Dąbrowy Górniczej tym razem zdobył 28 punktów, zebrał 4 piłki i rozdał 5 asyst.

Amerykanin nie dostał należytego wsparcia od reszty graczy i Start spokojnie doprowadził zwycięstwo do końca. Lublinianie ostatecznie wygrali 91:80, a to oznacza, że w tym sezonie zespół Davida Dedka jest wciąż niepokonany.

Cała pierwsza piątka Startu zdobyła w tym spotkaniu ponad 10 punktów. Najwięcej, 17, zanotowali Kacper Borowski i Tweety Carter. Z kolei Jimmie Taylor skończył mecz z double double – 12 punktów i 10 zbiórek.

Start w następnej kolejce powalczy o przedłużenie serii zwycięstw w Szczecinie. MKS z kolei podejmować będzie u siebie rozbitą BM Slam Stal Ostrów Wlkp.