Start wygrywa w Krośnie – świetny finisz Washingtona

Goście mieli lidera, a gospodarze przesadzali z indywidualną grą. TBV Start w końcówce poprowadził James Washington i, choć zespół z Lublina nie grał za dobrze, zaliczył wygraną 85:73 z Miastem Szkła Krosno.

James Washington / fot. Przemysław Gąbka, Start Lublin

MID SEASON Sale – najlepszy moment na koszykarskie zakupy! >>

Miasto Szkła od początku wyglądało lepiej w ataku niż tydzień wcześniej w Starogardzie. Jordan Loveridge zdobył szybkie 8 punktów, dobrze grał też Maciej Bojanowski (13 pkt. w meczu) i gospodarze zaczęli od prowadzenia 17:9. Pierwszą kwartę wygrali 24:15, a po dwóch z rzędu trójkach Pawła Kreffta było już 37:28.

TBV Start dostał impuls z nieco mniej oczekiwanej strony – bardzo dobrą I połowę zagrał Mateusz Dziemba (11 pkt. do przerwy), przydała się też mocna obrona Michaela Gospodarka na obwodzie. Gdy cały zespół gości poprawił defensywę, mecz się wyrównał. Do przerwy było już nawet 42:41 dla zespołu z Lublina.

W Starcie do bardzo dobrze dysponowanego Dziemby (16 pkt., 8 zb., 4 przechwyty) dołączył Kacper Borowski (18 pkt. 8/11 z gry), który pokazywał, że potrafi grać i skutecznie, i efektownie. Polacy musieli wziąć mecz na swoje barki, ponieważ problemy z faulami miał James Washington.

Miasto Szkła zdecydowanie zbyt często wybierało grę indywidualną (Hinds i Westbrook zmieniali się w roli jednoosobowej ofensywy), ale do 37 minuty mecz był wyrównany. W ostatniej kwarcie z roli lidera wreszcie należycie wywiązał się jednak James Washington (18 pkt., 6 as.) – zaliczył kilka dobrych wejść na kosz i dla odmiany chciał widzieć kolegów ze swojej drużyny.

Po trzeciej trójce Gospodarka w meczu (!) zrobiło się 10 pkt. przewagi gości na 2 minuty przed końcem i było po meczu. Zespołowi i trenerowi z Krosna do końca nie udało się znaleźć sposobu na bardziej zespołową grę.

Humory w Lublinie, po wpadce z Legią, nieco poprawione. Miasto Szkła, obok Spójni, wygląda niestety na najsłabszy zespół ligi.

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Był jednym z najlepszych polskich zawodników w tym okienku reprezentacji, pod koszem zachodnich zrobił wiele dobrego. Olek Balcerowski ze swoich występów przeciwko Izraelowi i Niemcom może być zadowolony, a kibice pytają – czemu kadra nie polegała na nim bardziej?
29 / 11 / 2021 12:07
Ważne zwycięstwo zaliczyli we wtorek zawodnicy GKS-u Tychy, którzy na własnym parkiecie wygrali 88:77 z drugą drużyną TBS Śląsk Wrocław. To już ósma wygrana z rzędu tyskiego zespołu, który z bilansem 11-1 jest liderem tabeli 1. ligi.
1 / 12 / 2021 13:09
Ostatnia kolejka Euroligi była jedenastą w trwającym sezonie – oznacza to, że za nami blisko jedna trzecia rundy zasadniczej, można więc powoli pokusić się o pierwsze typowania. Na wyraźnych liderów wyrastają Real Madryt i FC Barcelona, ale za ich plecami tworzy się mała grupa pościgowa. Zawodzą jak na razie obrońcy tytułu – Anadolu Efes Stambuł oraz zawsze groźne i mierzące wysoko CSKA Moskwa.