Start wygrywa w Szczecinie – Thomasson na zwycięstwo

Share on facebook
Share on twitter

Bardzo wyrównany mecz, w którym zespołowi z Lublina wygraną znów dał rzut Joe Thomassona. TBV Start pokonał Kinga 75:72, to może być bezcenna wygrana w drodze do playoff.

Marcin Dutkiewicz / fot. TBV Start Lublin

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Wydarzenia całego meczu sprowadziły się do ostatniej minuty. Na 61 sekund przed końcem był remis 70:70. Najpierw oba rzuty wolne dla Startu wykorzystał Marcin Dutkiewicz, następnie trafieniem z półdystansu odpowiedział Martynas Sajus. Start miał 10 sekund na zdobycie punktów, które mogły dać zwycięstwo.

Niscy gracze Kinga wyszli bronić wysoko i po wprowadzeniu piłki, Martynas Paliukenas, zamiast porządnie bronić, w bardzo teatralny sposób upadł, sugerując uderzenie i faul w ataku Jamesa Washingtona. Start bezlitośnie wykorzystał brak jednego obrońcy, Joe Thomasson dostał piłkę na wprost kosza i niczym na treningu, bez rywala, łatwo trafił za 3 punkty (wideo poniżej).

Mecz drużyn rywalizujących o playoff stał na niskim poziomie, raczej godnym walki o utrzymanie. Poza kilkoma zrywami Kinga (np.; tuż przed przerwą), Start był jednak faktycznie trochę lepszy. Gospodarzom bardzo brakowało skuteczności Pawła Kikowskiego, który swój pierwszy rzut z gry trafił dopiero za dziesiątą (!!) próbą. Nie udało się gospdoarzom w czwartek kwarcie utrzymać sporej, 8-punktowej przewag.

Dla zwycięzców Thomasson i Washington zdobyli po 20 punktów, warto docenić także 11 zbiórek Kacpra Borowskiego. King trafił zaledwie 38% rzutów z gry w meczu, najwięcej punktów (16) zdobył Jakub Schenk.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

TS

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>
Trwa piękny sen Czarnych Słupsk, którzy w niedzielę wygrali czwarte kolejne spotkanie – i to z nie byle kim! Na własnym parkiecie przy fantastycznej atmosferze wygrali 88:80 z Agred BM Stal Ostrów Wielkopolski, po raz kolejny pokazując wielki charakter.
27 / 09 / 2021 9:35
Wrocławianie nie mieli łatwej przeprawy, ale w drugiej połowie potwierdzili przewagę umiejętności i głębi składu. Asseco Arka przez przez 20 minut była rywalem równorzędnym, później nie była jednak w stanie sprostać tempu ataku Śląska. Goście wygrali w Gdyni 80:65.
26 / 09 / 2021 20:07

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
TBS Śląsk II Wrocław wygrał swój pierwszy mecz w sezonie Suzuki 1. ligi z PGE Turowem niecodziennym wynikiem 142:56. Gospodarze w obu pierwszych kwartach zdobywali po 41 punktów, nie dając żadnych szans drużynie ze Zgorzelca, która nie wyrobiła się z budową składu.
27 / 09 / 2021 21:35
Genialna atmosfera w jednej z najpiękniejszych hal w Europie. Występ Mateusza Ponitki, jedynego Polaka w Eurolidze. Pierwszy mecz Żalgirisu przed publicznością w Kownie. Gość specjalny: Radosław Hyży. Przeżyj to wszystko na żywo, jadąc na wycieczkę z PolskiKosz.pl!