Stelmet bliżej brązu – Arka strzelała na wiwat

Aż 49 oddanych rzutów za 3 punkty (15 celnych) ze strony osłabionej kadrowo Arki nie okazało się dobrym pomysłem. Stelmet Enea BC wygrał pierwszy mecz o 3. miejsce w PLK 95:77 i ma bardzo obiecująca zaliczkę przed rewanżem.

Łukasz Koszarek i Żeljko Sakić / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

26 – aż tyle razy do przerwy rzucili z dystansu koszykarze Arki Gdynia w dość beztroskim, pierwszym meczu rywalizacji ze Stelmetem o brąz. Trafili 10 (solidne 38%) i dzięki temu do przerwy prowadzili 47:43. Po 3 celne trójki na koncie mieli Deividas Dulkys i Jakub Garbacz.

Stelmet zaczął ten mecz dużo lepiej, w połowie I kwarty prowadził nawet 16:6. Dobrze grał Michał Sokołowski (14 pkt. do przerwy), kilka razy udało się pod koszem wyłożyć piłkę Darko Planiniciowi. Problemem było jednak sporo nieporadności w ataku oraz słaba obrona na obwodzie.

W ataku Arki bardzo brakowało Josha Bostica, w którego grze widać było efekty kontuzji. W pierwszej połowie urazu doznał też Adam Łapeta, co mocno ograniczyło rotację trenerowi Frasunkiewiczowi. Zmuszony do gry Mikołaj Witliński nie dawał sobie rady.

Po przerwie dla odmiany to Stelmet wziął się za rzucanie z dystansu. Po serii trafień, dobrze grającego, Markela Starksa, trójce Żeljko Sakicia i przebudzeniu Łukasza Koszarka gospodarze prowadzili 8 oczkami (64:58). Wystarczyły jednak dwie kolejne trójki Dulkysa (7/15 w meczu) w końcówce 3. kwarty, by przewaga zmalała do 66:63.

W końcówce to Arka kiepsko broniła, brakowało zwłaszcza ludzi pod kosz, a zielonogórzanie dostawali kolejne czyste pozycje do rzutu. Drużynie nie pomagał James Florence, nieskuteczny (3/13 z gry) i podejmujący dużo złych decyzji. W połowie ostatniej kwarty przewaga Stelmetu sięgnęła 12 punktów, a na dodatek kontuzji doznał jeszcze Dariusz Wyka.

Arka bezsilnie rzucała dalej za 3 punkty i nie trafiała, a Stelmet skwapliwie skorzystał z okazji, aby powiększyć przewagę – przed rewanżem ma 18 oczek zaliczki.

O tym, kto zajmie 3. miejsce zdecyduje różnica punktów w dwumeczu. Spotkanie w Gdyni już w poniedziałek.

12 lat po wyroku skazującym go na 15 miesięcy więzienia za udział w skandalu związanym z obstawianiem meczów, były arbiter NBA Tim Donaghy powróci do sędziowania. Jak to miało miejsce wiele razy w przeszłości, pomocną w dłoń w takiej sytuacji wyciągnął świat profesjonalnego wrestlingu.
23 / 10 / 2020 0:43
Kibice Toronto Raptors niedawno musieli pogodzić się z utratą tytułu mistrzów NBA, a tymczasem ich drużynie grozi kolejny cios. Zdaniem portalu „Yahoo Sports” istnieje bowiem możliwość, że w sezonie 2020/2021 nowym domem kanadyjskiego zespołu będzie amerykańskie Louisville.
22 / 10 / 2020 17:25
Stan Van Gundy został nowym trenerem New Orleans Pelicans. Drużyna, w której pierwszoplanową rolę ma w najbliższych latach odgrywać Zion Williamson, będzie czwartym w karierze zespołem tego 61-letniego szkoleniowca. Największe sukcesy odnosił na Florydzie.
22 / 10 / 2020 17:07

To był pokaz siły Los Angeles Lakers. Prowadzeni przez LeBrona Jamesa (28 punktów, 14 zbiórek, 10 asyst) zdominowali mecz numer 6 finałów i ograli Miami Heat 106:93. Wygrali finały 4:2 i zdobyli tym samym 17 tytuł w historii klubu.
12 / 10 / 2020 8:53
Los Angeles Lakers pokonali Miami Heat 102:96 i tylko jedna wygrana dzieli ich od zdobycia 17. tytułu w historii klubu. Najskuteczniejszy w zespole zwycięzców był Lebron James, który 20 ze swoich 28 punktów zdobył w drugiej połowie. Piąty i być może ostatni mecz serii finałowej zostanie rozegrany w nocy z piątku na sobotę.
7 / 10 / 2020 10:52
Władze Euroligi wycofały się niedawnej decyzji o nałożeniu walkowerów na zespoły ASVEL-u Villeurbanne i Zenitu Sankt Petersburg, w związku z brakiem możliwości u tych drużyn na wystawienie co najmniej 8-osobowego składu. Euroliga zmieniła również regulamin, jeżeli chodzi o postępowanie w związku z atakującym składy meczowe koronawirusem.
Aż 24 punkty zdobył Michał Michalak w swoim oficjalnym debiucie na niemieckich boiskach w barwach Syntainics MBC. Zespół Polaka pokonał Crailsheim Merlins 99:94, a mecz rozegrano w ramach Pucharu Niemiec, rozpoczętego w sobotę w zmienionej formule przed startem sezonu koszykarskiej Bundesligi.
1 / 05 / 2020 11:53