PRAISE THE WEAR

Stelmet na chwilę w Gdyni – Asseco bez szans

Stelmet na chwilę w Gdyni – Asseco bez szans

Gdynianie zaczęli optymistycznie, ale w starciu ze Stelmetem musiało zabraknąć im argumentów. Świetna druga kwarta wystarczyła gościom, aby przejąć kontrolę i pewnie wygrać 84:64 z Asseco w Gdyni.

fot. Basketball Champions League

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Stelmet, jak to mu się często w tym sezonie zdarza, nieco zlekceważył rywala na początku. Agresywni w ataku gracze Asseco wymuszali kolejne faule, celował w tym zwłaszcza aktywny Przemysław Żołnierewicz. Szybkie problemy z przewinieniami gości mocno ograniczyły ich obronę.

Krzysztof Szubarga było wyraźnie lepszy od Łukasza Koszarka, a gdynianie wręcz ośmieszali obronę mistrzów Polski.
Po pierwszej kwarcie wygranej przez Asseco aż 28:19, przyszła jednak normalność w postaci koncentracji i zaangażowania Stelmetu. Zielonogórzanie zaczęli od 15:1, trafiali z dystansu, do kosza mijał Armani Moore, a Nemanja Djurisić i Vlado Dragicević mądrze wykorzystywali fakt, że nie mieli godnych siebie rywali pod obręczą. Do przerwy mistrzowie prowadzili 48:38.

Po ciekawej pierwszej połowie, w drugiej emocji było już jak na lekarstwo. Lepszy o dwa poziomy zespół z Zielonej Góry spokojnie kontrolował mecz, sukcesywnie powiększając przewagę – różnica szybko przekroczyła 20 punktów. Podstawowi gracze gospodarzy opadali z sił, co oznaczało znacznie lżejszą obronę. Stelmet bezapelacyjnie dominował na tablicach.

Warto jednak zauważyć kolejny niezły występ Mikołaja Witlińskiego. Wysoki zawodnik Asseco kilka razy ładnie powalczył z Adamem Hrycaniukiem i skończył mecz niemal z double – double, 19 punktów i 9 zbiórek. Trafił 9/15 z gry.

Najskuteczniejszy w Stelmecie był Moore, z 15 oczkami na koncie. Filip Matczak w swoim pierwszym powrocie do Gdyni zanotował 8 punktów i 4 asysty.

Mimo wizyty mistrzów Polski, mecz w Gdyni toczył się przy wstydliwie pustych trybunach. Ani ładna wiosenna pogoda, ani transmisja w TV nie są tu wystarczającym usprawiedliwieniem – to po prostu bardzo smutny widok.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

RW

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

POLECANE

tagi

Gdy na stałe zmienił Igora Milicicia na stanowisku pierwszego trenera, wielu łapało się za głowę. Sam szkoleniowiec podkreśla, że jest wdzięczny władzom klubu za zaufanie. Andrzej Urban poprowadzi “Stalówkę” przynajmniej podczas dwóch kolejnych sezonów!
20 / 03 / 2023 21:40
Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.