Stelmet cudem uratowany – Asseco przegapiło szansę

Obronione najważniejsze akcje w meczu dały Stelmetowi wygraną po dogrywce 71:70 w Gdyni. Asseco walczyło ambitnie, ale nie potrafiło postawić „kropki nad i” w spotkaniu z rozczarowującym faworytem.

Armani Moore i James Florence / fot. Basketball Champions League

Koszulki, buty, bluzy – nowa NBA już w Sklepie Koszykarza >>

Przy okazji meczów w PLK zwykle zastanawiamy się, w którym momencie mistrzowie Polski przykręcą śrubę i wykorzystają przewagę potencjału nad rywalami. W sobotę w Gdyni nic takiego nie nastąpiło aż do końcowego gwizdka, choć ostatecznie to Stelmet okazał się lepszy po dogrywce.

Asseco prowadziło 65:60 na 3 minuty przed końcem, po tym, gdy z faulem trafił Jakub Garbacz i trójką poprawił (generalnie nieskuteczny) Krzysztof Szubarga. Miało też 4 punkty przewagi jeszcze na minutę przed końcem regulaminowego czasu. Prowadziło także w dogrywce. Żadnej z szans nie udało się jednak wykorzystać.

W ważnych momentach trójki dla Stelmetu trafiali James Florence i Armani Moore, a spod kosza dorzucał Adam Hrycaniuk, ale zielonogórzanie zdołali ten mecz wygrać dzięki obronieniu decydujących akcji Asseco. Przy wejściu Krzysztofa Szubargi w ostatniej akcji dogrywki sprzyjało im też szczęście.

Asseco broniło dobrze, ale trudno znaleźć usprawiedliwienie dla aż tak słabego ataku gości. Stelmet trafił 6-24 z dystansu (25%), a najskuteczniejszym graczem był Florence z 13 oczkami. Wciąż zastanawia mała rola w rotacji Martynasa Geceviciusa (14 minut), oraz problem z powrotem do formy Borisa Savovicia (0-7 z gry).

W Asseco Szubarga miał 8 punktów (tylko 2-14 z gry), 6 zbiórek i 3 asysty. Dobry mecz zagrał Dariusz Wyka, z double-double 17 punktów i 10 zbiórek. Kilka ważnych trójek trafił, coraz lepszy w Gdyni, Jakub Garbacz (4-8 z dystansu), a dla odmiany skuteczności nie może odnaleźć Przemysław Żołnierewicz.

Reprezentant Polski w koszykówce 3×3 oraz legenda Polpharmy Starogard Gdański – gościem Kamila Chanasa jest „Money in the Bank” Michael Hicks! Mieszkający w naszym kraju Amerykanin opowiada o swojej karierze i planach na przyszłość. Świetne show!

Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Wolf Blitzer, jeden z najsłynniejszych amerykańskich dziennikarzy, przerwał swój program w stacji CNN, aby poinformować o końcu kariery Marcina Gortata. Autor – na co dzień kibic Washington Wizards – polskiemu zawodnikami za osiągnięcia na parkiecie oraz to, co robi poza boiskiem, m.in. dla polskiej społeczności.
18 / 02 / 2020 10:21
Wszyscy widzą, że Los Angeles Clippers traktują sezon regularny nieco po macoszemu. Od czasu do czasu zdarzają się im grubsze wpadki, a zwłaszcza obrona nie funkcjonuje aż tak dobrze, jak to się wydawało przed sezonem. Czy takie problemy mogą zaszkodzić drużynie z LA również w playoff?
17 / 02 / 2020 18:50