Stelmet Czarnogóra – zabójczy duet zjadł Pierniki

Vladimir Dragicevic i Nemanja Djurisić w świetnej formie i książkowych akcjach. Stelmet zupełnie zdominował Polski Cukier, wygrał 88:69 i prowadzi 1:0 w finale PLK.

Nemanja Djurisić (fot. Paweł Skraba/Plk.pl)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Patentem Cukru na atak w pierwszej połowie było atakowanie strefy podkoszowej, by wykorzystać defensywne słabości Vladimira Dragicevicia. Pomysł był dobry, ale wykonanie przeciętnie, głównie ze względu na sporą nieudolność Cheikha Mbodja i Maksyma Sanduła.

Stelmet od początku utrzymywał nieznaczną przewagę, grając swoje ulubione akcje dwójkowe, kończone najczęściej przez skutecznego Dragicevicia (16 pkt. do przerwy). Różnica punktowa narastała, gdy siadał odpocząć Kyle Weaver, bez którego torunianom bardzo trudno było o dochodzenie do sensownych pozycji rzutowych.

Rezerwowi gracze Cukru do przerwy nie zdobyli ani jednego punktu, zupełnie bez formy był Łukasz Wiśniewski. Dominujący w walce o zbiórki Stelmet prowadził 42:35.

Druga połowa to ładna, płynna gra w ataku całego Stelmetu, momentami wręcz bawiącego się ze słabiutkim rywalem. Wciąż świetnie współpracowali Vladimir Dragicević i Nemanja Djurisić (15+10), dobrą zmianę dał Karol Gruszecki i swój rytm złapał Przemysław Zamojski.

W trzeciej kwarcie przewaga gospodarzy sięgnęła 13 oczek i było meczu. Bardzo nieskuteczni goście zaczęli wyglądać, jakby to oni byli zmęczeni 5-meczową serią, a mistrzowie łatwo punktowali z efektownych kontrataków. Ostatnie minuty były już tylko formalnością, Stelmet w pierwszym meczu był lepszy w każdym elemencie gry.

I tylko osamotnionego Kyle’a Weavera – tradycyjnie – bardzo fajnie się oglądało.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ>>

Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24

Tylko dwa mecze zaplanowała NBA na wtorkową noc. Bardzo wyrównany pojedynek powinien mieć miejsce w Madison Square Garden, gdzie New York Knicks podejmą Minnesota Timberwolves. Oba zespoły mają zbliżone do siebie bilanse zwycięstw i porażek, ale w nieco lepszej sytuacji przed tym spotkaniem są Wilki – w odróżnieniu od gospodarzy przystąpią do tego spotkania wypoczęci i po niedawnej wygranej nad bardzo mocnymi Warriors.
18 / 01 / 2022 19:04
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51