Stelmet jedzie do Monaco – trudne losowanie mistrza Polski

Share on facebook
Share on twitter

Rywalem Stelmetu w fazie pucharowej Ligi Mistrzów będzie francuskie AS Monaco, najlepszy zespół fazy grupowej rozgrywek. Pierwszy mecz odbędzie się w Zielonej Górze.

Andrej Urlep i Łukasz Koszarek / fot. Basketball Champions League

Doskonałe buty Nike Zoom KD 10 Black/White – już dostępne! >>

AS Monaco to zespół, który miał najlepszy bilans w całych rozgrywkach, świetne 13-1. Jedyna porażka przytrafiła się w środę, w ostatniej kolejce, 77:84 na wyjeździe z drugim najlepszym w grupie A Pinarem Karsiyaka. Monaco miało najlepszą obronę w całej Lidze Mistrzów (DRtg na poziomie 91,7), czwarty najlepszy atak (ORtg 117,7), świetnie zbierało i zdobywało średnio aż 85,0 punktu (lepszy był tylko Pinar Karsiyaka – o 0,1 pkt.).

W lidze francuskiej Monaco zajmuje pierwsze miejsce z bilansem 14-5, a jego czołowymi graczami są bośniacki środkowy Elmedin Kikanović, podkoszowy Christopher Evans, rozgrywający Gerald Robinson i francuski skrzydłowy Amara Sy – każdy z nich zdobywa średnio ponad  12 punktów na mecz.

Dwumecz 1/8 finału zaplanowano na 6/7 i 13/14 marca, czyli zaczynamy już za 3 tygodnie! Pierwszy mecz odbędzie się w Zielonej Górze. Wygrany z tej pary zmierzy się w ćwierćfinale ze zwycięzcą pojedynku Banvit – Nanterre.
POLECANE

Kilka efektownych momentów nie powinno przysłonić faktu, że Kristaps Porzingis początki w Dallas Mavericks ma trudne. Otrzepanie rdzy po kontuzji i oswojenie się z nowym systemem wymaga czasu, ale nie wszystkie problemy da się sprowadzić właśnie do tych dwóch czynników.

tagi