Stelmet na luzie z Krosnem – wrócił Thomas Kelati

W Zielonej Górze nie było szans na zrealizowanie marzeń Miasta Szkła o wygranej dającej utrzymanie w PLK. Stelmet Enea BC bez problemu wygrał 105:87, kończąc sezon z bilansem 24:6.

Thomas Kelati / (fot. basketballcl.com)

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Stelmet dominował od pierwszych minut meczu, wygrał I połowę różnicą 16 oczek (56:40) i nawet jeśli trochę zwolnił po przerwie, to ani przez moment nie stracił kontroli nad meczem, należycie wywiązując się z roli faworyta.

W pierwszych kwartach sporo krwi gospodarzom napsuł jedynie Jabarie Hinds, który do przerwy miał na koncie aż 24 punkty, na doskonałej skuteczności 9/10 z gry. Obrona Stelmetu w końcu jednak zabrała się do pracy i w drugiej części meczu Amerykanin z Krosna dodał już tylko 5 punktów do swego dorobku.

Wydarzeniem środowego meczu dla kibiców był na pewno powrót do gry Thomasa Kelatiego. Już prawie 37-letni, były reprezentant Polski pokazał ładną asystę (wideo poniżej), trafił też swój jedyny rzut w meczu – oczywiście za 3 punkty. Optycznie jednak sprawiał wrażenie gracza, który nadal jeszcze potrzebuje intensywnego zadbania o swoją dyspozycję fizyczną.

Zdecydowanym najlepszym graczem meczu był Quinton Hosley, potwierdzający dobrą formę, pokazywaną już w poprzednich spotkaniach. Jedynie 3 zebranych piłek zabrakło mu do triple double – skończył mecz z 15 punktami (7/10 z gry), 7 zbiórkami, 10 asystami i 4 przechwytami.

Stelmet zakończył już sezon zasadniczy, ponieważ mecz z ostatniej kolejki zagrał przed rozpoczęciem rozgrywek. Będzie teraz spoglądał na Toruń – jeśli Polski Cukier wygra z Kingiem, zielonogórzanie będą na 3. miejscu. Jeśli „Pierniki” przegrają, da to drugą lokatę.

Miasto Szkła czeka na najważniejszą niedzielę w swojej historii. Utrzymanie w PLK da krośnianom wygrana z GTK w Gliwicach, ewentualnie porażka Trefla z AZS-em Koszalin.

Boston Celtics zmierzą się w piątek w Filadelfii z tamtejszymi 76ers – dla nich będzie to nie tylko walka o czwarte kolejne zwycięstwo, lecz również o rewanż na Szóstkach za porażkę sprzed kilku tygodni. Bostończycy nie mieli wtedy recepty przede wszystkim na Joela Embiida i teraz też będzie im ciężko w starciu z wyżej notowanym rywalem.
14 / 01 / 2022 19:02
Jak na klub, który od 2006 roku nie był w fazie play-off, Sacramento Kings mają wyjątkowo dobry humor. W ostatnim meczu przeciwko Lakers zażartowali ze słabej formy Russella Westbrooka, puszczając z głośników po każdym jego niecelnym rzucie utwór… „Cold as Ice” (“Zimny jak lód”)
14 / 01 / 2022 11:02
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51
Była przez szereg sezonów Hiszpania, a teraz przeprowadzka z Niemiec do Grecji. Reprezentant Polski porozumiał się ze swoim dotychczasowym klubem w sprawie rozwiązania kontraktu i podpisał umowę z grecką drużyną Peristeri Ateny.
12 / 01 / 2022 12:20
Niezwykle wydarzenie w koszykarskim Internecie – gościem Kamila Chanasa w podcaście na żywo jest legendarny Andrej Urlep, 5-krotny mistrz Polski i trener reprezentacji, obecnie znów pracujący w Śląsku Wrocław. Mnóstwo ciekawych pytań i goście specjalni – Marcin Gortat, Maciej Zieliński czy Joe McNaull.