Stelmet na luzie z Krosnem – wrócił Thomas Kelati

Share on facebook
Share on twitter

W Zielonej Górze nie było szans na zrealizowanie marzeń Miasta Szkła o wygranej dającej utrzymanie w PLK. Stelmet Enea BC bez problemu wygrał 105:87, kończąc sezon z bilansem 24:6.

Thomas Kelati / (fot. basketballcl.com)

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Stelmet dominował od pierwszych minut meczu, wygrał I połowę różnicą 16 oczek (56:40) i nawet jeśli trochę zwolnił po przerwie, to ani przez moment nie stracił kontroli nad meczem, należycie wywiązując się z roli faworyta.

W pierwszych kwartach sporo krwi gospodarzom napsuł jedynie Jabarie Hinds, który do przerwy miał na koncie aż 24 punkty, na doskonałej skuteczności 9/10 z gry. Obrona Stelmetu w końcu jednak zabrała się do pracy i w drugiej części meczu Amerykanin z Krosna dodał już tylko 5 punktów do swego dorobku.

Wydarzeniem środowego meczu dla kibiców był na pewno powrót do gry Thomasa Kelatiego. Już prawie 37-letni, były reprezentant Polski pokazał ładną asystę (wideo poniżej), trafił też swój jedyny rzut w meczu – oczywiście za 3 punkty. Optycznie jednak sprawiał wrażenie gracza, który nadal jeszcze potrzebuje intensywnego zadbania o swoją dyspozycję fizyczną.

Zdecydowanym najlepszym graczem meczu był Quinton Hosley, potwierdzający dobrą formę, pokazywaną już w poprzednich spotkaniach. Jedynie 3 zebranych piłek zabrakło mu do triple double – skończył mecz z 15 punktami (7/10 z gry), 7 zbiórkami, 10 asystami i 4 przechwytami.

Stelmet zakończył już sezon zasadniczy, ponieważ mecz z ostatniej kolejki zagrał przed rozpoczęciem rozgrywek. Będzie teraz spoglądał na Toruń – jeśli Polski Cukier wygra z Kingiem, zielonogórzanie będą na 3. miejscu. Jeśli „Pierniki” przegrają, da to drugą lokatę.

Miasto Szkła czeka na najważniejszą niedzielę w swojej historii. Utrzymanie w PLK da krośnianom wygrana z GTK w Gliwicach, ewentualnie porażka Trefla z AZS-em Koszalin.

TS

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 
NBA

Na taki miesiąc fani New York Knicks musieli czekać przez lata! W niedzielę ich zespół wygrał 109:90 w pojedynku z Detroit Pistons, dzięki czemu Nowojorczycy kończą luty na czwartym miejscu w Konferencji Wschodniej i mają pozytywny bilans 18-17.
1 / 03 / 2021 10:07
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57