Stelmet niczym walec – Trefl bez szans w Zielonej Górze!

Zielonogórzanie w trzeciej kwarcie rozwalcowali gości z Sopotu 38:14 i wygrali cały mecz 110:80. Najskuteczniejszym zawodnikiem Stelmetu Enei BC był Ivica Radić, który skończył z double double – 21 punktów i 11 zbiórek.
Łukasz Koszarek i Marcel Ponitka / fot. VTB

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a nawet można powiedzieć, że Trefl Sopot delikatnie przeważał. Zespół Marcina Stefańskiego potrafił dotrzymać kroku Stelmetowi jeśli chodzi o zdobywanie punktów, a i w obronie Trefl potrafił ograniczyć zielonogórzan, którzy przecież mają jeden z najlepszych ataków w lidze.

Postawa Trefla mogła się podobać, jednak wszystko posypało się po przerwie. Trener Żan Tabak w przerwie w szatni najwyraźniej zdziałał cuda, a jego zespół w trzeciej kwarcie zmiótł z parkietu rywali wygrywając tę część gry 38:14.

Stelmet w ostatniej kwarcie jeszcze docisnął śrubę i dobił kolejny raz do 100 punktów (już 6. raz w tym sezonie ligowym). Ostatecznie zielonogórzanie pokonali bezradnego Trefla Sopot 110:80, co było ich już 10. zwycięstwem z rzędu w PLK.

Najciekawiej w tym spotkaniu było pod koszem. Najlepszym strzelcem Stelmetu był Ivica Radić, który skończył to spotkanie z double double – 21 punktów i 11 zbiórek. Z kolei w Treflu na deskach szalał Nana Foulland, który aż 7 razy zbierał w ataku (w sumie 15 zbiórek).

Stelmetowi udało się perfekcyjnie wyłączyć z gry najgroźniejszego strzelca Trefla, Camerona Ayersa, który skończył mecz z 2 punktami (1/10 z gry). To właśnie defensywa na obwodzie była jednym z kluczy do zwycięstwa zielonogórzan – zespół z Sopotu trafił tylko 8 z 36 rzutów za 3 (22%).

Zarówno Stelmet, jak i Trefl będą miały teraz okazję na mały odpoczynek – w lidze zagrają dopiero przed sylwestrem. Zespół z Zielonej Góry zmierzy się za to 22 grudnia z Astaną w lidze VTB.

.

Gonili przez cały mecz i dogonili w ostatnich sekundach – beniaminek lepszy od mistrza Polski! Czarni Słupsk wygrali 83:82 w Ostrowie Wielkopolskim po niezwykle emocjonującym meczu, prowadząc w nim zaledwie przez moment.
16 / 01 / 2022 20:39
Krok po kroku budowali przewagę, by w drugiej połowie wystrzelić jak z procy. Śląsk Wrocław nie miał w sobotę większych problemów w pojedynku z Asseco Arką Gdynia na własnym parkiecie i wygrał 86:63, zgniatając rywala przede wszystkim w trzeciej kwarcie.
16 / 01 / 2022 12:03

Boston Celtics zmierzą się w piątek w Filadelfii z tamtejszymi 76ers – dla nich będzie to nie tylko walka o czwarte kolejne zwycięstwo, lecz również o rewanż na Szóstkach za porażkę sprzed kilku tygodni. Bostończycy nie mieli wtedy recepty przede wszystkim na Joela Embiida i teraz też będzie im ciężko w starciu z wyżej notowanym rywalem.
14 / 01 / 2022 19:02
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Jak na klub, który od 2006 roku nie był w fazie play-off, Sacramento Kings mają wyjątkowo dobry humor. W ostatnim meczu przeciwko Lakers zażartowali ze słabej formy Russella Westbrooka, puszczając z głośników po każdym jego niecelnym rzucie utwór… „Cold as Ice” (“Zimny jak lód”)
14 / 01 / 2022 11:02
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51
Była przez szereg sezonów Hiszpania, a teraz przeprowadzka z Niemiec do Grecji. Reprezentant Polski porozumiał się ze swoim dotychczasowym klubem w sprawie rozwiązania kontraktu i podpisał umowę z grecką drużyną Peristeri Ateny.
12 / 01 / 2022 12:20
Niezwykle wydarzenie w koszykarskim Internecie – gościem Kamila Chanasa w podcaście na żywo jest legendarny Andrej Urlep, 5-krotny mistrz Polski i trener reprezentacji, obecnie znów pracujący w Śląsku Wrocław. Mnóstwo ciekawych pytań i goście specjalni – Marcin Gortat, Maciej Zieliński czy Joe McNaull.