Stelmet przegonił watahę ze Szczecina

Mistrz Polski długo męczył się z ofensywnym zespołem Kinga, ale zdołał wyrwać wygraną. Znów dobrze spisał się Nemanja Djurisić, który poprowadził zespół do zwycięstwa 87:81.

(Fot. Andrzej Romański/Plk.pl)

Minęły czasy, gdy przy ławce Stelmetu wciskano nagle guzik z napisem „Obrona” i na boisko wjeżdżał walec, który powoli rozjeżdżał przeciwnika. Nie ten trener, nie ten zespół. Ale siła mistrza Polski wciąż jest wystarczająca, by pokonać nawet tak nakręconego rywala jak King Szczecin.

Choć prawdę mówiąc, nie było to pewne do ostatniej minuty.

Kiedy Przemysław Zamojski dynamicznie wkręcił się pod kosz, a chwilę później podał w kontrze na wsad z powietrza Nemanji Djurisicia, można było uznać, że Stelmet odjedzie gościom. Było co prawda tylko 7:5, ale mistrzowie Polski mieli dużą przewagę pod koszem, zbierali mnóstwo piłek w ataku. Wydawało się kwestią czasu, kiedy zbudują dużą przewagę.

Tymczasem odjechały Wilki. I to jak!

Marek Łukomski powtarza, że chce grać szybko i ofensywnie, więc po pierwszej kwarcie powinien być wniebowzięty. Russell Robinson (11 punktów, 8 asyst) był świetnym dyrygentem, każdy z pozostałych graczy trafiał z różnych pozycji, gra Kinga była szybka, zespołowa i efektowna.

A na dodatek goście dobrze bronili, Stelmet nie znajdował dobrych pozycji. W 10. minucie było już 28:14 dla szczecinian i dopiero pięć punktów niezniszczalnego Łukasza Koszarka odbudowało trochę morale gospodarzy. W drugiej kwarcie Stelmet poprawił defensywę, sam zaczął trafiać z dystansu, zbliżył się na 42:45.

Po przerwie mecz się wyrównał, ale długo ciągle prowadziły Wilki. Goście zawsze znajdowali kogoś, kto zdobywał ważne punkty, gdy zbliżał się Stelmet. A to Norbert Kulon, a to Paweł Kikowski, a to Taylor Brown (18 punktów), który trafiał naprawdę niesamowite rzuty.

Koniec końców – wygrał Stelmet. Tu przechwyt, tam zbiórka w ataku, wybroniona akcja, celne wolne. 19 punktów i 7 zbiórek zdobył Djurisić, 14 punktów dodał Koszarek, z 11 obudził się trochę Igor Zajcew. Mistrz nie zachwycił, ale był lepszy.

Czy lukratywna oferta z Turcji pokrzyżuje plany zespołu z Włocławka? Świetna forma Jonaha Mathewsa z Anwilu spowodowała, że znalazł się on na radarze wielkiego Fenerbahce. Według europejskich źródeł, turecki zespół chce wykupić Amerykanina, ale Anwil nie chce wypuścić jednego ze swoich najlepszych zawodników.
19 / 01 / 2022 16:10

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51