Stelmet przegrywa w Tallinie – Kalev wygrał zaciętością

Nie było Ivana Almeidy, ale nie było też zwycięstwa Stelmetu Enei BC. Zespół z Zielonej Góry w rozgrywkach VTB minimalnie przegrał z estońskim Kalevem Cramo 77:80.

Adam Hrycaniuk / fot. A. Romański, plk.pl

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>

Jeśli przegrywasz spotkanie po zaciętej końcówce różnicą kilku oczek, możesz się zastanawiać, jakich detali zabrakło. W Tallinie olbrzymim problemem Stelmetu były zbiórki – przy równie kiepskiej skuteczności z obu stron, aż 34:47 w tym aspekcie przesądziło sprawę. Goście z Zielonej Góry trafili tylko 41% rzutów z gry i przestrzelili łącznie 10 wolnych.

Długo zapowiadało się jednak, że poradzą sobie z rywalem, osłabionym brakiem najlepszego strzelca. Dobrze zaczął mecz Michał Sokołowski, pod koszem bardzo skuteczny był Darko Planinić (7/7 z gry w meczu) i pewnie grający Stelmet prowadził już nawet 31:22. Stopniowo tracił jednak impet, coraz słabiej grając w ataku.

Sporo kłopotów Stelmetowi sprawiał, grający niemal bez przerwy, rozgrywający Branko Mirković, który zanotował 18 punktów, 6 zbiórek i 8 asyst. Znany polskim kibicom Chavaughn Lewis miał 15 punktów i 9 zbiórek, ale trafił tylko 7/21 z gry.

Poza dobrym Planiniciem i niezłym Sokołowskim, zielonogórzanom zabrakło dobrej gry zawodników, którzy zwykle są liderami. Boris Savović zanotował najsłabszy występ w sezonie (1/7 z gry), Markel Starks obudził się na chwilę po przerwie, ale generalnie też długo pudłował na potęgę. To nie był też mecz Łukasza Koszarka, który w 24 minuty zanotował tylko 2 punkty, 2 asysty i 4 straty.

Szanse na wygranie były i tak wciąż olbrzymie – na niecałe 3 minuty przed końcem Stelmet prowadził jeszcze 75:69. Sęk w tym, że od tego momentu pozwolił gospodarzom na zdobycie 11 punktów z rzędu, popełniając serię grubych błędów.

W dotychczasowych rozgrywkach rosyjskiej ligi Stelmet ma bilans 2-3. Następny mecz zagra już w niedzielę, 18 listopada – w Krasnojarsku na Syberii.

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
75 urodziny NBA i 23 edycja NBA 2K – oto co przynosi nam najbliższy sezon najlepszej koszykarskiej ligi świata w wydaniu cyfrowym. Premiera NBA 2K22 już 10 września. Czekacie tak samo jak my?
10 / 09 / 2021 14:11

Miały być dwa mecze, ostatecznie rozegrano tylko jeden, ale reprezentacja Polski i tak ma powody do zadowolenia. W piątek Polacy wygrali bowiem, po ciężkim boju, 20:18 z Estonią na start mistrzostw Europy w Paryżu.
11 / 09 / 2021 9:46
Kilka tygodni dzieli nas od startu nowego formatu międzynarodowych rozgrywek, które będą miały charakter regionalny. W październiku rozpoczną się bowiem zmagania ENBL, czyli nowej ligi koszykówki, w której udział wezmą zespoły z północnego, środkowego oraz wschodniego rejonu Europy, a wśród nich także Anwil Włocławek.
Sporo emocji i wielka niespodzianka. Republika Zielonego Przylądka pokonała 77:71 reprezentację Angoli na otwarcie AfroBasketu. Swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożył Ivan Almeida, który powraca do gry po poważnej kontuzji. Były gwiazdor Anwilu trafiał ważne rzuty, ale miał też aż 11 strat.