Stelmet wygrywa, ale irytuje – Legia ambitna

Mistrzowie Polski pewnie pokonali zespól z Warszawy 100:89, ale to Legia prowadziła przez większość meczu. Klasą dla siebie znów był Vladimir Dragicević.

Alex Hernandez / fot. A. Romański, plk.pl

adidas Harden Vol. 2 – to są buty na miarę MVP! >>

Andrej Urlep postanowił dać odpocząć Łukaszowi Koszarkowi i dał w ten sposób sygnał swojej drużynie, że mecz z odstającą od ligowej stawki Legią nie będzie traktowany w 100% poważnie. A przynajmniej – z tego co było widać na boisku – tak to zrozumiała ekipa z Zielonej Góry.

Gdy gospodarze przycisnęli w ostatniej kwarcie, wygrali spotkanie bez trudu, ale w międzyczasie bronili na kompromitująco słabym poziomie (51 punktów straconych do przerwy!) i kilka razy zostali wygwizdani przez własnych kibiców.

Legia walczyła dzielnie i od początku grała skutecznie. W I połowie trafiał, zatrzymany przez Stelmet w pucharze, Anthony Beane, który już do przerwy miał na koncie 15 oczek. Skończył mecz z 23 punktami, 6 zbiórkami i 8 asystami, trafił 8/23 z gry.

Spory potencjał pokazywał też Hunter Mickelson, skutecznie kończący akcje pod koszem. Amerykański środkowy zdobył 21 punktów i miał 7 zbiórek, trafił bardzo dobre 9/13 z gry. Nawet Jobi Wall był efektywny, zaliczył bardzo dobre 4/6 z dystansu.

Stelmet w ostatniej części kontrolował już mecz, wykorzystując swoją miażdżącą przewagę kadrową. Nie zawiódł Vladimir Dragicević, który w niecałe 29 minut zdobył 27 punktów, miał aż 14 zbiórek i 6 asyst, eval na poziomie 40! W przełomowych momentach trafiał James Florence (16 pkt.), na swoim dobrym poziomie grał też Martynas Gecevicius (16 pkt., ¾ z dystansu).

Po kolejnej porażce Polskiego Cukru Stelmet ma realne szanse na zajęcie drugiego miejsca po rundzie zasadniczej. Ciekawe, czy tak wyczekiwana przez kibiców poprawa gry w obronie kiedyś nastąpi.

Środkowy Anwilu, Shawn Jones, we wtorkowym meczu z Rastą Vechta zdobył 14 punktów i zebrał 11 piłek. Był to kolejny dobry mecz Amerykanina, który jest wyraźną nadwyżką nad Milanem Milovanoviciem. Nie pokazuje fajerwerków, ale ciężko pracuje dla drużyny.
10 / 12 / 2019 21:40

Masai Ujiri to dzisiaj prawdopodobnie najbardziej pożądany działacz w NBA. Generalny menadżer na razie nie rusza się z Toronto i nie myśli o Nowym Jorku, bo poza przywiązaniem do kanadyjskiej organizacji, ma też tam inny biznes: afrykańską koszykówkę.
10 / 12 / 2019 18:34
W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

Jest najlepszym strzelcem Enei Astorii, tylko raz zdobył mniej niż 12 punktów, a przecież dopiero ma 23 lata i jest to jego pierwszy sezon w profesjonalnej koszykówce. Kris Clyburn wyrasta na jedno z największych transferowych odkryć tego sezonu.
9 / 12 / 2019 18:41
2 / 12 / 2019 10:08