Stelmet wygrywa inaugurację – MKS dzielnie się postawił

Stelmet wygrywa inaugurację – MKS dzielnie się postawił

Share on facebook
Share on twitter

Zaczęło się od niespodziewanego 0:10, a goście z Dąbrowy prowadzili jeszcze do przerwy. Stemet wygrał jednak pierwszy mecz sezonu 87:81, a najlepszym jego zawodnikiem był Boris Savović.

Jarosław Mokros / fot. Basketball Champions League

Back on the Court – najlepszy sprzęt na nowy sezon! >>

Gospodarze na początku spotkania stracili 10 łatwych punktów z rzędu, po czym sprawy w swoje ręce wziął – debiutujący w Stelmecie – Michał Sokołowski, który zdobył 11 punktów już w pierwszej kwarcie.

MKS stopniowo tracił impet, ale jeszcze po 30 minutach gry faworyci z Zielonej Góry przegrywali 9 punktami. Na pierwsze prowadzenie Stelmet wyszedł dopiero na 4:30 minuty przed końcem spotkania. Wystarczyło – dzięki dobrej grze gospodarzy w ostatnich 10 minutach i słabej skuteczności dąbrowian, miejscowi minimalnie, ale zasłużenie wygrali ten mecz.

Stelmet 4 kwartę wygrał aż 22:7, aż 14 punktów zdobywając z linii rzutów wolnych. Szybko przekroczony limit fauli przez zawodników MKS, pozwalał na kolejne łatwe punkty zawodnikom trenera Igora Jovovicia.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Boris Savović, który zdobył 20 punktów (80% z gry) i zanotował 9 zbiórek. W MKS nie było obrońcy i pomysłu na zatrzymanie serbskiego skrzydłowego.

Udany debiut zaliczył Sokołowski, zdobywca 21 punktów. Markel Starks zapisał na swoim koncie 19 punktów i 5 asyst.

Po stronie gości największym zaskoczeniem był bardzo dobry występ Szymona Łukasiaka. Polski środkowy nic nie robił sobie z obrony Stelmetu i zdobywał punkty z pomalowanego na różne sposoby. Ostatecznie zanotował 19 punktów i 5 zbiórek.

Autorem pierwszego double double w sezonie został amerykański rozgrywający Trey Davis z 14 punktami i 10 asystami. Na wyróżnienie zasługuje jeszcze Cleveland Melvin, zdobywca 19 punktów, w tym aż 13 w I kwarcie. Wrażenie zrobiło też 8 przechwytów (7 w I połowie) Bena Richardsona.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >> 

Marcin Tobis, Puls Basketu  

Back on the Court – najlepszy sprzęt na nowy sezon! >>
POLECANE

Ministerstwo zdrowia na Litwie rekomendowało przełożenie spotkania Euroligi z Olimpią Mediolan lub rozegranie go bez kibiców. Do meczu jednak dojdzie – Żalgiris Kowno przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali zagra jutro z Włochami.

tagi

Już drugi raz w tym sezonie zespół z Ostrowa okazał się lepszy od faworytów z Gdyni. BM Slam Stal pokonała Arkę 63:62, głównie dzięki bardzo dobrej grze w obronie. Kto wie, może pozwoli to jeszcze włączyć się do walki o playoff.
28 / 02 / 2020 19:44

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08