PRAISE THE WEAR

Stelmet wygrywa w Tallinie – kluczem mocna obrona

Stelmet wygrywa w Tallinie – kluczem mocna obrona

Udana trzecia kwarta i bardzo dobra gra rezerwowych, Ivicy Radicia i Marcela Ponitki (w sumie 34 punkty), dały Stelmetowi Enei BC zwycięstwo 92:70 nad Kalevem Tallin. To już 5 zwycięstwo zielonogórzan w lidze VTB.
Jarosław Zyskowski/fot. VTB

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Pierwsze minuty w wykonaniu Stelmetu były bardzo dobre. Agresywna obrona przynosiła efekty, a w ataku zielonogórzanie umiejętnie wykorzystywali przewagi w grze tyłem do kosza i po kilku chwilach prowadzili 9:1. Z czasem jednak gospodarze nabrali rozpędu, poprawili obronę i doprowadzili do remisu 18:18 po 10 minutach.

Na parkiecie zaraz potem dominować zaczął niezawodny rezerwowy Stelmetu, Ivica Radić, który trafił nawet za 3 punkty. Chorwat do przerwy miał już 9punktów (6 minut gry). Do środkowego z Zielonej Góry chwilę później dołączył Marcel Ponitka, którego 2 trójki pozwoliły uciec gościom na kilka punktów.

Estończycy zaczynali wyglądać na mocno zagubionych, a zdobywanie punktów przychodziło im z ogromny trudem. Dyrygowany zaś przez Ludde Hakansona atak Stelmetu dział jak należy, dzięki czemu zielonogórzanie prowadzili do przerwy 45:39.

Druga połowa rozpoczęła się z małymi kłopotami Stelmetu w ataku, ale już po kilku chwilach worek z punktami się rozwiązał. Wciąż skuteczni byli Radić i Ponitka, a z szybkiego ataku punktu dołożył także Jarosław Zyskowski. Zielonogórzanie po 30 minutach prowadzili już +16.

W czwartej kwarcie goście kontrolowali wydarzenia na parkiecie i nie dali Estończyk zbliżyć się na mniej niż 10 punktów. Ważną rolę odgrywał tym razem Drew Gordon. Amerykanin wymuszał faule i zdobywał punkty w grze tyłem do kosza, na którą rywale nie mieli odpowiedzi.

Stelmet ostatecznie wygrał bardzo przekonująco 92:70. To już 5 (w 12 meczach) wygrana zielonogórzan w lidze VTB.

Pełne statystyki znajdziesz TUTAJ.

GS

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Niecały rok temu był kapitanem mistrzów Polski, teraz grę w pierwszej lidze łączy z marketingiem sportowym i pisaniem artykułów. Michała Gabińskiego zapytaliśmy o wiele kwestii – m.in. ubiegły sezon, nowe przepisy, ale i ewentualne zakończenie kariery.
21 / 03 / 2023 19:16