Stelmet wygrywa z Astorią – znów błysnął Drew Gordon

Share on facebook
Share on twitter
W kolejnym sparingu pomiędzy Eneą Astorią Bydgoszcz a Stelmetem Eneą BC górą goście z Zielonej Góry – 98:86. Drew Gordon zdobył 16 punktów, a drużyna z nim na parkiecie była aż +17.
Przemysław Zamojski / fot. PLK

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Od początku spotkania to goście przeważali. Na przerwę schodzili z prowadzeniem 52:43, a Tony Meier miał już 12 punktów. Stelmet trafiał w pierwszej połowie 55% rzutów z gry, a Astoria 57%, a mimo to przegrywała. Wszystko za sprawą strat – gospodarze do przerwy aż mieli ich aż 12.

W drugiej połowie zielonogórzanie pewnie utrzymywali przewagę i utrzymali ją aż do końca spotkania. Stelmet w „derbach Enei” pokonał Astorię 98:86.

Punkty w zespole prowadzonym przez Żana Tabaka rozłożyły się bardzo równomiernie. Po 16 zdobyli Drew Gordon (w 22 minuty zespół z nim na parkiecie był +17) i Jarosław Zyskowski, po 15 Tony Meier i Joe Thomasson, a Ludde Hakanson w debiucie rozdał 8 asyst.

W zespole z Bydgoszczy wyróżniało się dwóch graczy – A.J. Walton i Michał Nowakowski. Amerykanin zdobył 22 punkty i rozdał 5 asyst, a Nowakowski zanotował 20 punktów. W Astorii zadebiutował także Kris Clyburn – grał niecałe 10 minut i zdobył 7 punktów

Punkty dla Astorii: Zębski 6, Szyttenholm 5, Aleksandrowicz 2, Chyliński 5, Kemp 7, Clyburn 7, Walton 22, Kopycki 4, Michał Nowakowski 20, Krasuski 0, Frąckiewicz 4, Marcin Nowakowski 4,

Punkty dla Stelmetu: Gordon 16, Zyskowski 16, Traczyk 0, Ponitka 13, Hakanson 5, Meier 15, Thomasson 15, Zamojski 14, Radić 4.

GS

NBA

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51