Stelmet z Superpucharem – Anwil tragiczny

Po meczu pełnym niecelnych rzutów i wielu strat, Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Anwil Włocławek 75:66 i zgarnął Superpuchar Polski. Najwięcej punktów dla wygranych zdobył Iffe Lundberg - 14.
Łukasz Koszarek i Marcel Ponitka / fot. VTB

Fantasy Liga – zarejestruj się na Premium i zacznij wygrywać! >>

Pierwsza kwarta, pierwsza połowa, w sumie to cały mecz – nie było to ofensywne widowisko, a raczej koncert niecelnych rzutów i strat. Lepiej zaczął Anwil, który grał nieco szybciej niż w ostatnich meczach sparingowych. W miarę dobrze wychodziła także gra przez Ivicę Radicia i włocławianie prowadzili po 10 minutach 18:11.

Rzuty z dystansu były wielką bolączką obu zespołów – w pierwszej kwarcie wpadła ledwie 1 trójka za 13 prób obu drużyn. Impas po stronie Stelmetu przełamał niezawodny Łukasz Koszarek, który rozruszał nieco atak swojej drużyny.

Dobra energia pojawiła się także u Cecila Williamsa, który szybko zdobył 6 punktów i Stelmet notując serię 15:2 wyszedł na prowadzenie. Anwil męczył się okrutnie by zdobyć punkty z gry, mnóstwo akcji kończyło się stratami (15 do przerwy!), ale w końcu udało się przymierzyć z dystansu Przemysławowi Zamojskiemu, a pierwszą połowę trójką na prowadzenie (31:30) zamknął Deishuan Booker.

Mecz ze skutecznością na poziomie 30% z gry obu zespołów był ciężkostrawny i niestety przerwa nie odmieniła tego spotkania. Szarpać starał się Iffe Lundberg, który miał kłopoty z faulami w pierwszej połowie – zdobył dość szybko 5 punktów (a to w tym meczu było coś!).

Na podrygi rozgrywającego Stelmetu skutecznymi akcjami odpowiedział za to Booker, który mądrze korzystał z przekroczonego limitu fauli przez zielonogórzan. Amerykanin skończył mecz z 24 punktami. Stelmet lepiej zakończył trzecią kwartę i prowadził 48:47 po 30 minutach.

Decydującą część gry zielonogórzanie rozpoczęli od serii 7:0 i Anwil był naprawdę w sporych opałach patrząc na tempo zdobywania punktów w tym meczu. Po akcji 2+1 było już 61:52 i mecz przechylał się powoli na stronę Stelmetu.

Podopieczni Żana Tabak poczuli się znacznie pewniej, Lundberg trafił kolejne rzuty i sprawa wyniku była już przesądzona – Stelmet wygrał 75:66 i zgarnął Superpuchar.

Enea Zastal Zielona Góra przetrwał serię celnych rzutów za 3 koszykarzy Asseco Arki i pewnie wygrał w Gdyni 104:76. Gospodarze dotrzymywali kroku faworyzowanym rywalom przez 15 minut, potem jednak zatracili skuteczność z dystansu i goście łatwo odskoczyli.
3 / 03 / 2021 20:11

Bardzo długo na taki zespół musieli czekać kibice w Phoenix, ale wreszcie mają. Rozwój młodych graczy i dodatek w postaci Chrisa Paula sprawdza się coraz lepiej. Suns we wtorek ograli 114:104 Lakers i w tej chwili w tabeli Konferencji Zachodniej przed nimi są już tylko Utah Jazz.
3 / 03 / 2021 10:12
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.
Było o włos od gigantycznej sensacji w europejskim baskecie – Danię dzieliło 1 posiadanie od wyeliminowania Litwy. W najważniejszej akcji meczu blok zanotował jednak Mantas Kalnietis i faworyci uratowali się od katastrofy, wygrywając 77:76.