Stelmet z trudem ogrywa Krosno – szklana obrona mistrzów

Mecz dwóch wyrównanych drużyn aż do ostatnich sekund. Stelmet ostatecznie wygrał z Miastem Szkła w Krośnie 97:95, ale miał mnóstwo szczęścia – Marcin Sroka nie trafił rzutu na dogrywkę.

Vladimir Dragicević (fot. Andrzej Romański/Plk.pl)

Under Armour Curry 3ZERO „Black/White” – super buty w super cenie! >>

Wyjazdowa wygrana cieszy każdą drużynę, ale ten wynik – a zwłaszcza styl gdy – nie sugeruje, że Stelmet wyszedł z kryzysu. Mistrzowie Polski przez cały mecz grali bardzo słabo w obronie, zarówno jeśli chodzi o intensywność, jak i podejmowane decyzje. Gdyby tylko gospodarze np. trafiali lepiej wolne, wynik mógłby być odwrotny.

Minimalną wygraną dała Stelmetowi obecność gwiazd. W pierwszej połowie Boris Savović (28 pkt., 11 zbiórek), w drugiej Vladimir Dragicević (24 pkt.) byli zawodnikami na nieosiągalnym pułapie dla rywala.

Często tak bywa, że gdy skazywana na pożarcie drużyna dostanie szansę od faworyta, to zaczyna dokonywać cudów. Miasto Szkła widząc, że Stelmet jest rywalem w zasięgu, wspięło się na wyżyny umiejętności. Nieprawdopodobne rzuty trafiał Anton Gaddefors, który zdobył aż 30 punktów, notując 6/9 z dystansu. Pod koszem w ataku bardzo dobrze radził sobie Peter Alexis (14 pkt.), zabrakło niestety rozwagi Jayvaughnowi Pinktonowi, który pudłował (1/8) swoje karkołomne rzuty.

Przede wszystkim zaś – Miasto Szkła, jak co mecz, nie poddało się do ostatnich sekund. Krośnianie ładnie wybronili akcje Stelmetu w ostatniej minucie i mieli posiadanie na dogrywkę lub zwycięstwo. Daleki dwutakt Marcina Sroki równo z syreną był jednak niecelny.

Stelmet wygrał i odetchnął, ale raczej przestraszył swoich kibiców niż uspokoił.

Tym razem miejsca w tabeli nie kłamało. Wyżej notowany King Szczecin pokonał Anwil Włocławek 80:71 i odniósł już piąte zwycięstwo w bieżącym sezonie. Goście z Włocławka zaprezentowali się tak, jak w poprzednich spotkaniach – czyli bardzo słabo. Sam Ivan Almeida tym razem nie mógł wystarczyć do wygranej.
30 / 09 / 2020 19:40
Tylko Stelmet Enea znalazł w obecnym sezonie sposób na Legię Warszawa, chociaż i w Zielonej Górze zespół ze stolicy miał dobre momenty gry. O udanym początku rozgrywek, roli w zespole Michała Sokołowskiego i planach na przyszłość, rozmawiamy z trenerem Wojciechem Kamińskim.
30 / 09 / 2020 16:25

Prawie cztery miesiące później niż zakładano, ale ostatecznie wszyscy doczekaliśmy się decydujące aktu sezonu 2019/2020. W środę Los Angeles Lakers i Miami Heat rozpoczną finały NBA. Zdecydowanym faworytem jest drużyna z Kalifornii, ale ekipa z Florydy już dwukrotnie w „bańce” udowodniła, że nie można stawiać jej na straconej pozycji.
30 / 09 / 2020 10:53
Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

Mecz z nazwy miał być towarzyski, ale w czwartej kwarcie tego spotkania nikt nie myślał o zbijaniu piątek, a na parkiecie rozpętała się regularna wymiana ciosów. Po kilku minutach bójki pojedynek Dynama Odessa z BK Tarnopol nie został dokończony.
29 / 09 / 2020 16:23
Mieli dopiero w kolejnych latach grać o najwyższe cele, polować na największe gwiazdy i dopiero wtedy zaatakować mistrzostwo NBA. Miami Heat jednak już teraz mocno zaskoczyli i dzięki zwycięstwu 125:113 w szóstym meczu Finałów Konferencji Wschodniej z Boston Celtics awansowali do Finałów NBA.
28 / 09 / 2020 9:29
Stelmet Enea Zielona Góra przez 35 minut walczył jak równy z równym z euroligowym Zenitem Sankt Petersburg. W ostatnich minutach podopiecznym Żana Tabaka zabrakło jednak mocy i pomysłu w grze, a faworyzowani Rosjanie wykorzystali to i wygrali 83:74. Największym zmartwieniem w obozie mistrza Polski jest jednak kontuzja Daniela Szymkiewicza.
1 / 05 / 2020 11:53