Steph Curry pisze historię – zostały mu tylko 2 legendy!

Share on facebook
Share on twitter

Niezwykły strzelec Golden State Warriors prześcignął Jasona Terry’ego i jest już na 3. miejscu w historii NBA, jeśli chodzi o liczbę celnych rzutów za 3 punkty. Więcej trafili tylko Reggie Miller i Ray Allen.

Stephen Curry (fot. Wikimedia Commons)

W tych butach Stephen Curry trafia wielkie rzuty >>

W meczu z Chicago Bulls, który Warriors wygrali wysoko 146:109, Stephen Curry był w swojej „normalnej”, czyli rewelacyjnej formie strzeleckiej – zdobył 28 punktów w 27 minut, trafił 10/16 z gry, zaliczając w tym 5 celnych trójek (wideo poniżej). I trzecia z nich była numerem 2283, co oznaczało, że 30-letni strzelec stał się trzecim strzelcem w historii ligi, jesli chodzi o rzuty z dystansu.

I jeśli myślicie, że była to ciekawostka statystyczna, która niewiele go obeszła, to jesteście w błędzie. Steph był bardzo przejęty tym faktem, zabrał meczową piłkę na pamiątkę i długo po spotkaniu mówił, jak ważne jest to dla niego wydarzenie, i jakim zaszczytem być tak blisko osiągnięć legendarnych graczy.

Oto aktualna lista najlepszych strzelców za 3 pkt. w historii:

1. Ray Allen 2,973
2. Reggie Miller 2,560
3. Stephen Curry 2,285
4. Jason Terry 2,282
5. Kyle Korver 2,280

Przed Currym na liście wszech czasów są zatem już tylko dwaj wielcy specjaliści od rzucania z dystansu – Reggie Miller i Ray Allen. Nikt nie ma wątpliwości, że Steph – z jego talentem i skutecznością – prześcignie obu w ciągu najbliższych kilku lat. Numerem 2, jeśli nie zdarzy się nic pechowego, powinien zostać już w przyszłym sezonie.

RW

W tych butach Stephen Curry trafia wielkie rzuty >>
POLECANE