Stephen Curry i 0/10 za trzy – (nie) zdarza się najlepszym

Share on facebook
Share on twitter

Jeśli gość, który trafia 44 proc. trójek w karierze, kończy mecz z 0/10, to jest to wydarzenie. Tym bardziej, że najlepszym strzelcom to się nie zdarza.

(Fot. Wikimedia Commons)
(Fot. Wikimedia Commons)

W piątek w Los Angeles Stephen Curry rzucał cegłami, raz piłka nie doleciała nawet do obręczy. Rozgrywający Golden State Warriors zakończył świetną serię 196 kolejnych spotkań z celnym rzutem.

Jego poprzedni najgorszy wynik? 0/7 z San Antonio Spurs 11 listopada 2014 roku. I wiecie, co jest ciekawe? Właśnie po tamtym meczu Curry rozpoczął serię, która właśnie się zakończyła.

0/10 superstrzelca to wydarzenie na tyle niespotykane, że postanowiliśmy sprawdzić, czy taki dołek zdarzał się innym czołowym snajperom NBA. Wzięliśmy na tapetę 10 graczy z największą liczbą trafionych trójek w karierze.

Okazuje się, że tak fatalne mecze zdarzyło się tylko dwóm z nich – po razie. Ale znów ciekawostka – jednym z nich był Ray Allen. Uznawany na czołowego strzelca w historii koszykarz, który trafił w karierze rekordowe 2973 trójek, miał 0/10 za trzy gdy grał w Seattle Supersonics.

To był 11 grudnia 2004 roku, a Sonics grali u siebie z Boston Celtics. Przegrali 84:98, a Allen miał w sumie katastrofalne 5/23 z gry, uciułał 16 punktów.

Drugim superstrzelcem z 0/10 z gry był Kyle Korver z Atlanta Hawks, który ceglił tak 29 grudnia 2015 roku w meczu z Houston Rockets. Hawks wygrali wówczas 121:115, Korver zdobył tylko dwa punkty z wolnych.

No to teraz wszystkie oczy na Curry’ego – w poniedziałek Warriors grają u siebie z New Orleans Pelicans, którzy mają bilans 0-6. Będzie strzelnica?

To są buty Stephena Curry’ego >>

ŁC

POLECANE

Po ostatniej fali zwolnień, odejść i zawieszeń w składzie BM Slam Stali zostało 5 graczy na poziomie ekstraklasy. Już jutro, w sobotę, ostrowianie zagrają w Dąbrowie Górniczej. Debiut Łukasza Majewskiego w roli trenera zapowiada się więc dość egzotycznie.