• Home
  • NBA
  • Stephen Curry: Następny kontrakt też z Warriors!

Stephen Curry: Następny kontrakt też z Warriors!

Share on facebook
Share on twitter

Nowy kontrakt Stephena Curry’ego będzie w nadchodzącym sezonie jednym z najgłośniejszych tematów. Zawodnik na dziś deklaruje twardo, że chce zostać w Oakland.

Stephen Curry (Fot. Wikimedia Commons)
Stephen Curry (Fot. Wikimedia Commons)

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Kiedy myślisz o najbardziej niedopłaconych zawodnikach NBA, na początek listy naturalnie wysuwa się nazwisko Stephena Curry’ego. Wszystko to zasługa problemów z kostkami, które sprawiły, że gdy rozgrywający ustalał warunki przedłużenia debiutanckiego kontraktu w 2012 roku, przystał na 4-letnią ofertę wartą 44 miliony dolarów. Na jej mocy w rozgrywkach 2016/17 MVP ligi zainkasuje nieco ponad 12 mln dol. To prawie 4 mln mniej niż taki Tomofiej Mozgow…

To głównie dzięki takiemu stanowi rzeczy Warriors byli w stanie podpisać latem umowę z Kevinem Durantem. Wielka wypłata dla Curry’ego zbliża się jednak wielkimi krokami. Od czasu podpisania aktualnie obowiązującego kontraktu lider ekipy z Oakland zdążył wyrosnąć na najlepszego strzelca ligi (śr. 30,1 pkt. w sezonie 2015/16), dwukrotnego MVP sezonu zasadniczego, a w 2015 roku poprowadził zespół do mistrzostwa.

Za rok zostanie niezastrzeżonym wolnym agentem i Warriors będą musieli zaproponować mu maksymalny kontrakt. Jeśli nie zrobią tego oni, na pewno zrobi to ktoś inny. Sam zawodnik zapewnia jednak, że na chwilę obecną nigdzie się nie wybiera.

– Chcę tu wrócić. Lubię tu grać, po prostu – mówił przy okazji oficjalnego dnia dla mediów, a zapytany o to, czy obawia się, że jego kontrakt będzie jednym z głównych tematów w zbliżającym się sezonie, odpowiedział – Mam nadzieję, że nie, bo będziemy się o to martwić dopiero latem. Moja odpowiedź pozostanie taka sam przez cały rok. Możecie więc mnie o to pytać, a ja i tak zawsze powiem wam to, co wcześniej.

W zależności od tego, ile dokładnie wyniesie salary cap na rozgrywki 2017/18, gwiazdor „Wojowników” będzie mógł liczyć na roczne zarobki przekraczające 30 milionów dolarów. Póki co, na kolejny sezon klub z Kalifornii pod gwarantowanymi kontraktami w składzie ma tylko Klaya Thompsona, Draymonda Greena, Damiana Jonesa i Pata McCawa.

W sumie mają zaplanowane wydatki rzędu 37 mln. Do tego dochodzi warta 27,7 mln opcja Kevina Duranta. Dla Curry’ego pieniądze znajdą się na pewno. Prawdziwą sztuką będzie jednak wyrzeźbienie obok Wielkiej Czwórki przyzwoitej ławki rezerwowych.

Mateusz Orlicki

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>