Stephen Curry – powrócił i już zachwyca! (WIDEO)

Na to czekali wszyscy kibice Golden State Warriors – Steph Curry znów na boisku. Sezonu nie uratuje, drużyna nadal nie wygrywa (Raptors okazali się za silni), ale od razu zmieniła się atmosfera. Gwiazdor GSW zdobył 23 punkty i popisał się kilkoma niesamowitymi akcjami.

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Grający świetny sezon Raptors wygrali w San Francisco 121:113, ale wydarzeniem wieczoru był oczywiście powrót do gry lidera Warriors, który opuścił 58 meczów z powodu złamania lewej dłoni. W swoim dopiero 5. występie w sezonie Stephen Curry zagrał przez 28 minut, zdobył 23 punkty, miał 7 zbiórek i 7 asyst, trafił 6/16 z gry.

Nie było zwycięstwa, ale pojawiła się nadzieja na przyszły sezon – gracć będą także Klay Thompson i Draymond Green, a drużynę będzie można wzmocnić (także dzięki draftowi). Curry przeciwko Raptors pokazał wiele swoich znanych atutów – trafiał cyrkowe rzuty z faulem, błyskotliwie podawał, mocno absorbował obronę rywali samą swoją obecnością. Widać było, jak bardzo zmienia się cała energia wokół drużyny, która w tym momencie (bilans 14-49) jest na ostatnim miejscu w całej NBA.

Dla mnie Steph wyglądał dokładnie tak, jak przed kontuzją – powiedział po meczu zadowolony trener Steve Kerr. – Grało mi się nawet lepiej niż oczekiwałem przed tym meczem. Miałem ochotę spędzić na boisku jeszcze więcej minut, ale oczywiście musieliśmy trzymać się planu – mówił sam Curry. Warriors wreszcie zobaczyli jakieś światełko w tunelu.

.

Paul George przez dwa mecze w Salt Lake City musiał wysłuchiwać jak kibice Jazz krzyczą, że jest przereklamowany. W sobotę odpowiedział więc im na boisku, prowadząc Clippers do pewnego zwycięstwa 132:106 w meczu numer trzy półfinałów Zachodu. Drużyna z LA przegrywa już tylko 1:2.
13 / 06 / 2021 10:12

Rudy Gobert pokazał, dlaczego jest najlepszym obrońcą ligi, a Donovan Mitchell znów wypadł doskonale i Utah Jazz wygrali 117:111 z Los Angeles Clippers w drugim meczu półfinałów konferencji zachodniej. Dzięki temu do Miasta Aniołów pojadą z kompletem zwycięstw.
11 / 06 / 2021 9:51
Unicaja Malaga pokonała w wyjazdowym spotkaniu wyżej notowany TD Systems Baskonia 79:70 i przedłużyła swoje szanse na awans do fazy play off. Dobry mecz zagrał Adam Waczyński, który w ciągu 19 minut zdobył 10 punktów i zanotował 4 zbiórki.