Strach w Orleanie – Zion Williamson kontuzjowany

Share on facebook
Share on twitter
Pierwszy numer tegorocznego draftu, Zion Williamson, z uwagi na kontuzję prawego kolana opuści początek sezonu regularnego. Przerwa od gry gwiazdy New Orleans Pelicans ma potrwać kilka tygodni.

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Wszystko wskazuje na to, że debiut Ziona Williamosona w NBA trochę się opóźni. Według najnowszych doniesień Adriana Wojnarowskiego z ESPN, gwiazdor New Orleans Pelicans z uwagi na kontuzję kolana opuści kilka najbliższych tygodni i nie zagra w meczu otwarcia.

Pelicans dmuchają i chuchają na Ziona – w trakcie ligi letniej w Las Vegas Williamson został odsunięty od gry już po pierwszym meczu, w którym zbił kolano. W NCAA także nie obyło się bez kontuzji. Wszyscy zapewne dobrze pamiętają sytuację z pękniętym butem i niebezpiecznym poślizgnięciem się skrzydłowego (jeszcze wtedy) Duke.

Williamson w preseason zagrał w 4 spotkaniach. Średnio spędzał na parkiecie 27 minut i zdobywał 23,3 punktu na rewelacyjnej skuteczności 71% z gry. Pelicans wszystkie 4 mecze wygrali.

Kontuzja Ziona sprawia, że mecz otwarcia nadchodzącego sezonu zostanie pozbawiony największej gwiazdy. W nocy z 22 na 23 października (z wtorku na środę) Pelicans zagrają z mistrzami NBA, Toronto Raptors. Tego samego dnia będzie można zobaczyć także derby Los Angeles pomiędzy Lakers a Clippers.

PG

POLECANE

tagi