Stracił przytomność i grał dalej – jak mogli pozwolić?

Stracił przytomność i grał dalej – jak mogli pozwolić?

Share on facebook
Share on twitter

Chwile grozy przeżyli obecni w hali w Las Palmas, gdy Sasu Salin bezwładnie osunął się na boisko. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie, ale potem Fin – za zgodą lekarzy! – wrócił do gry i trafił cztery trójki dla Herbalife w meczu z Hapoelem Jerozolima.

Dziwne rzeczy wydarzyły się w piątkowym meczu ćwierćfinału EuroCup w Las Palmas. I nie chodzi o wynik 85:79 dla Hapoelu, zespół z Jerozolimy był w tej parze lepszy i zasłużenie awansował do półfinału wygrywając serię 2-0.

Chodzi o Sasu Salina – fińskiego strzelca Herbalife. W pierwszej kwarcie nagle przewrócił się na boisko i leżał na nim przez kilka sekund. Oczy miał wywrócone do góry, widok był przerażający. Na szczęście trwało to krótki moment.

Straciłem przytomność, bo chwilę wcześniej dostałem cios w klatkę piersiową przy zderzeniu z Jeromem Dysonem. Na szczęście ugryzłem się w język i go nie połknąłem przy upadku. Przez odzyskaniem przytomności czułem się śmiesznie, jakbym spał i śnił, ale nie pamiętam o czym. Dziwne uczucie – mówił o sytuacji Salin.

Nie mam wrażenia, że byłem bliski śmierci, ale mam szczęście, że to nie okazało się poważniejsze. Oglądanie tego upadku może być przerażające. Ja czuję się dziwnie – nic nie pamiętam z tej chwili, a widzę, jak ciało się poddaje i się przewracam. Ciężko to wszystko sobie ułożyć – dodawał Fin.

Po odzyskaniu przytomności koszykarz udał się do szatni, gdzie obejrzeli go lekarze. I teraz nie wiadomo, co było dziwniejsze – fakt, że po tak przerażającym wydarzeniu, po ciosie w okolice serca, został dopuszczony do gry, czy że po powrocie na boisko spisywał się świetnie, jakby nic się nie wydarzyło – Salin trafił cztery trójki i zdobył 17 punktów, najwięcej dla swojej drużyny.

Ale najważniejsze, że z badań przeprowadzonych w szpitalu wynika, że Sasu Salin jest zdrowy.

ŁC

POLECANE

Patrick Beverley zaangażowaniem, umiejętnościami i charakterem zapracował na reputację jednego z czołowych specjalistów od defensywy w NBA. Gdyby jednak chcieć z Beva usnąć, jak z cebuli, wierzchnią warstwę – w tym przypadku generowanego wokół siebie szumu – jakim obrońcą byłby wtedy?

tagi

W ostatnich dwóch meczach trafił rewelacyjne 13 z 16 trójek, a ostatni mecz poniżej 15 punktów zaliczył 11 listopada. Raymond Cowels jest w świetnej formie, a jego PGE Spójnia zbliża się do miejsca w pierwszej ósemce.
22 / 01 / 2020 16:15

NBA

Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Ciekawostki z Anwilu, dużo o nowym Stelmecie, trenerzy Tabak i Milicić, wspomnienie „TEGO” meczu playoff Anwil vs. Stelmet, tajemnica świetnej formy – Jarosław Zyskowski jr zdradza mnóstwo intrygujących faktów o swojej karierze i ostatnich sezonach w PLK.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Dopiero co wrócił do gry Kristaps Porzingis, a w Dallas już mają kolejne zmartwienie. We wtorek Mavericks nie dali rady Los Angeles Clippers (było 107:110) i na domiar złego kontuzji doznał Dwight Powell, który najprawdopodobniej zerwał Achillesa.
22 / 01 / 2020 10:19
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30