Strzelanina w Arizonie dla Wizards – Bojan znów świetny

29 punktów Bojana Bogdanovicia, 27 Bradleya Beala i 25 Johna Walla – Washington Wizards mieli wielką siłę rażenia z obwodu i pokonali Phoenix Suns 131:127.

(fot. Wikimedia Commons)

W takich butach grają gwiazdy NBA – zobacz >>

Ok, wiedzieliśmy, że Bojan Bogdanović wzmocni ławkę Wizards – umówmy się, nie było to trudne, rezerwowi Scotta Brooksa dotychczas dawali niewielkie impulsy. Ale że Chorwat będzie aż tak skuteczny? Tego się zupełnie nie spodziewaliśmy. Jego średnia z 7 meczów w Wizards to 17,4 punktu, w trzech z czterech ostatnich spotkań Bogdanović zdobywał 27, 27 i teraz 29 punktów.

W meczu w Phoenix Chorwat znów był główną postacią ataku Wizards, choć tym razem świetnie zagrali też Bradley Beal i John Wall. Cała trójka wykonywała sporo rzutów wolnych i tu na czele znów był nowy gracz zespołu: Bogdanović miał perfekcyjne, rekordowe dla klubu 16/16, Wall zaliczył 7/12, a Beal – 5/7. Cała trójka miała natomiast tylko 5/14 za trzy.

Marcin Gortat w meczu ze swoim byłym klubem znalazł się w cieniu swojego zmiennika – Ian Mahinmi spędził na boisku aż 26 minut, zdobył 15 punktów, zaliczył 9 zbiórek i aż 7 przechwytów. Polak znów miał kłopoty z faulami, popełnił 4 w 19 minut, zdobył 6 punktów i 3 zbiórki.

Najważniejsze jednak, że Wizards wygrali i trzymają się mocno na trzecim miejscu na Wschodzie. Mecz w Phoenix nie był jednak dla nich łatwy – goście prowadzili co prawda różnicą 22 punktów w pierwszej połowie (56:34), ale pogoń Suns pozwoliła im wyrównać w połowie czwartej kwarty. Bogdanović, Wall i Beal trzymali jednak Wizards z przodu, decydujące rzuty wolne wykonał Wall na 5,6 sekund przed końcem.

Dla koszykarzy z Waszyngtonu był to pierwszy z serii pięciu meczów tournee po Zachodzie NBA. Teraz czekają ich spotkania w Denver, Sacramento, Portland i Minneapolis.

PS Interesującym momentem meczu była też agresja Jareda Dudleya, który został wyrzucony z boiska za poniższe zajścia. Podobnie zresztą jak Brandon Jennings: