PRAISE THE WEAR

Strzelba z Phoenix – życiowa forma Devina Bookera (WIDEO)

Strzelba z Phoenix – życiowa forma Devina Bookera (WIDEO)

Ale on się rozkręcił! W przegranym spotkaniu z Sacramento Kings ostatniej nocy Devin Booker zdobył 34 punkty. Był to już siódmy z rzędu mecz strzelca Phoenix Suns na 30 i więcej punktów, w dodatku regularnie na bardzo dobrej skuteczności.
Devin Booker / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Choć Phoenix Suns mają ostatnio spore problemy z wygrywaniem, tak gra Bookera musi się podobać. W ostatnim spotkaniu przeciwko Sacramento Kings (Suns przegrali 103:114) zdobył 34 punkty (12/21 z gry).

To był już siódmy mecz z rzędu Devina Bookera z dorobkiem 30 lub więcej punktów. Wcześniej zaaplikował chociażby 40 oczek Memphis Grizzlies, czy 38 New York Knicks (oba mecze Suns jednak przegrali). We wszystkich meczach swojej serii trafia ponad 50 rzutów z gry.

Do rekordów NBA w tej kwestii oczywiście daleko. Przed rokiem swój wynik w tej kategorii śrubował James Harden, który zaliczył aż 32 mecze z rzędu z dorobkiem 30 i więcej punktów. Taki wynik dał mu drugie miejsce w historii, choć był zaledwie połową dorobku Wilta Chamberlaina, który na swoim koncie ma 65 meczów z 30 lub więcej punktami.

Booker w tym sezonie zdobywa średnio 26,2 punktu i rozdaje 6,5 asysty. W porównaniu do poprzednich sezonów znacznie wrosła jego skuteczność z gry – Amerykanin poprawił selekcję rzutową, oddaje 1,5 rzutu mniej niż przed rokiem, za to trafia średnio tyle samo.

Kłopotem jednak wciąż jest miejsce w tabeli Suns i to, że Phoenix po prostu nie wygrywają. Obecnie zajmują dopiero 13. lokatę w Konferencji Zachodniej (bilans 14-23), choć patrząc na bilans, szybka seria zwycięstw może sprawić, że wskoczą na ósme miejsce, gdzie obecnie znajdują się San Antonio Spurs mający bilans 15-20.

RW

.

POLECANE

tagi

Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami