SUPERBET typ dnia: Stal zacznie od zwycięstwa

Share on facebook
Share on twitter
To nie musi być łatwy mecz dla Arged BMSlam Stali, jednak naszym zdaniem, na rozpoczęcie rywalizacji w FIBA Europe Cup w "bańce" we Włocławku, koszykarze Igora Milicicia pokonają węgierskie Szolnoki Olaj.
Josip Sobin / fot. R. Jakubowicz, Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Typ PK: Stal Ostrów wygra mecz – za 1,75 w Superbet.

Mecz we wtorek o godz. 18:00. Transmisja w Eleven Sports.

Siedem zwycięstw w lidze z rzędu, w tym tylko dwa różnicą mniejszą niż 20 punktów. Ostrowski zespół z dużym rozpędem zawitał w „bańce” we Włocławku i nic naszym zdaniem nie stoi na przeszkodzie, by serię zwycięstw kontynuować w rywalizacji pucharowej.

Pierwszym rywalem będzie węgierskie Szolnoki. Lekceważenie drużyn z tego kraju nie jest dobrym pomysłem, przypomnijmy, że Falco Szombathely pokonało dwukrotnie Pszczółkę Start Lublin. Tabela tamtejszej ligi pokazuje, że wtorkowy rywal Stalówki powinien prezentować podobny poziom – Falco ma bilans 9-3, a Szolnoki 12-4. Z tych 4 porażek 2 miały jednak miejsce w styczniu.

Porównując składy, to Szolnoki wydaje nam się nieco słabszym zespołem od Falco. Ma mniej znanych graczy miejscowych, a w jego składzie jest tylko 4 cudzoziemców, którzy zresztą stanowią o sile drużyny. Przede wszystkim dotyczy to amerykańskiego rozgrywającego Angelo Warnera, który nie tylko zdobywa punkty (14,5 średnio na mecz), ale też zbiera (4,5) i asystuje partnerom (5,3). Oprócz niego kwartet „stranieri” tworzą Czarnogórzec Bojan Subotić (13,7 pkt) i duet Chorwatów: Roko Badzim (14,0 pkt) i Marjan Cakarun (13,5 pkt).

Dobrą opinię w środowisku ma słoweński trener Szolnoki Gasper Potocnik, jednak i Igor Milicić stanowi poważny atut Stali Ostrów. Szkoleniowiec polskiego zespołu, w zgodzie z przepisami Fiba Europe Cup, będzie mógł we wtorkowym meczu skorzystać z wszystkich 7 obcokrajowców i także to powinno okazać się atutem Stalówki.

Typ PK: Stal Ostrów wygra mecz – za 1,75 w Superbet.

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.