PRAISE THE WEAR

Suzuki Arka rozstała się z obcokrajowcem

Suzuki Arka rozstała się z obcokrajowcem

Jordan Harris dostawał w gdyńskim zespole coraz mniej szans, aż finalnie zakończyła się jego przygoda z żółto-niebieskimi barwami. Arka wraca do czterech obcokrajowców w rotacji.
fot. Andrzej Romański / plk.pl

– Informujemy, że Jordan Harris nie jest już zawodnikiem Suzuki Arki Gdynia. Kontrakt z zawodnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron. Thank you Jordan and good luck! – czytamy w mediach społecznościowych klubu z Gdyni.

25-latek w ostatnim czasie nie był znaczącą postacią zespołu. Co prawda w swoim pierwszym występie w barwach Arki zaprezentował się świetnie, zdobywając 19 punktów, jednak tego wyniku później już nigdy nie udało mu się powtórzyć. W kolejnych 14 meczach tylko trzykrotnie przekroczył granicę 10 oczek. Finalnie jego średnie statystyki zatrzymały się na poziomie: 6,1 punktu na mecz oraz 3,4 zbiórki i 1,2 asysty.

Tym samym trener Krzysztof Szubarga znów ma do swojej dyspozycji nie pięciu, a czterech zagranicznych koszykarzy – Novaka Musicia, Jamesa Florence’a, Trey’a Wade’a i D.J.’a Fennera. Zmiany w klubie są potrzebne. Arka spośród ostatnich sześciu spotkań wygrała tylko jedno. Gdy cofniemy się jeszcze bardziej, zauważymy raptem dwa zwycięstwa podczas jedenastu meczów. Obecnie Suzuki Arka Gdynia z bilansem 6-10 zajmuje jedenaste miejsce w tabeli Energa Basket Ligi.

George Clooney

Piotr Janczarczyk

obserwuj na twitterze

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01