Świetna Unicaja w finale EuroCup!

Nemanja Nedović i Kyle Fogg zagrali znakomite spotkanie i nie pozwolili Lokomotiwowi Krasnodar pomarzyć o awansie do finału – Unicaja wygrała 74:63 i cały półfinał 2-0. Adam Waczyński punktu nie zdobył, ale znów dobrze pilnował Mardy’ego Collinsa.

(fot. eurocupbasketball)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Trzy tygodnie temu wydawało się, że Unicaja jest na krawędzi odpadnięcia z EuroCup – w ćwierćfinale z Bayernem Monachium przegrywała 0-1, a niemiecki zespół wybitnie jej nie leżał. Ale drużyna Joana Plazy zdołała pokonać rywali dwukrotnie, a potem wygrała dwa kolejne mecze z Lokomotiwem. Wszystkie zwycięstwa były zasłużone i bezdyskusyjne.

W piątek Unicaja zaczęła znakomicie – po trzech kolejnych trójkach prowadziła 9:0, potem 19:3, a na początku drugiej kwarty aż 32:13. Gospodarzom wychodziło wszystko, ponad 10 tys. fanów zrobiło świetną atmosferę, a Lokomotiw był bezradny.

Do czasu, rosyjska drużyna otrząsnęła się w połowie drugiej kwarty, zaliczyła zryw 9:0 i zaczęła grać z Unicają na równo. Ale nie potrafiła zmniejszać strat. Albo inaczej – gdy tylko zbliżała się na 9-11 punktów, Nemanja Nedović lub Kyle Fogg trafiali niesamowite rzuty i dzięki nim Unicaja kontrolowała mecz. Nedović zdobył 21 punktów, Fogg dorzucił 16.

Adam Waczyński po raz pierwszy od dawna do kosza nie trafił ani razu, ale on w tej serii miał raczej defensywne zadania. Tak, jak w pierwszym meczu, tak i w piątek, starał się głównie ograniczać Mardy’ego Collinsa. Amerykanin w dwóch meczach zdobył tylko 9 punktów (4/14 z gry), co w dużej mierze było zasługą „Wacy”.

W finale Unicaja zagra z Valencią lub Hapoelem. W tej parze jest 1-1, decydujący mecz w środę.