Świetny „Boogie” ograł nerwowych Warriors

DeMarcus Cousins mijał rywali jak chciał, do kolejnego triple-double zabrakło mu jednej asysty. Zdobył 32 punkty i poprowadził Sacramento Kings do wygranej 109:106 po dogrywce z Golden State Warriors.

(fot. Wikimedia)

W takich butach wymiata Stephen Curry >>

Do końca dogrywki pozostawały cztery sekundy, a Kings prowadzili 107:106 – Stephen Curry (35 punktów, 8/14 za trzy w meczu) urwał się obrońcy w polu trzech sekund, dostał podanie zza linii końcowej, miał łatwą sytuację i… spudłował. Darren Collison wykorzystał dwa wolne, a Draymond Green spudłował trójkę na dogrywkę w ostatniej sekundzie.

I tak Warriors przegrali mecz w Sacramento – kończyli go bez Steve’a Kerra, który pod koniec trzeciej kwarty awanturował się wobec sędziów i został wyrzucony z hali. W ogóle Warriors byli bez rytmu – Kevin Durant zdobył tylko 10 punktów (2/10 z gry), pudłowali też Klay Thompson (10/25) oraz Green (6/15).

Kings grali z faworytami wyrównane spotkanie, bo świetnie spisywał się DeMarcus Cousins, który zdobył 32 punkty, miał 12 zbiórek oraz 9 asyst. Sporą porcję rzutów przestrzelił (13/30), ale wielokrotnie finezyjnie objeżdżał wysokich rywali – mijał ich z obwodu, wchodził pod kosz lub odgrywał piłkę na obwód.

Rzut na zwycięstwo w ostatniej akcji Kings w czwartej kwarcie przestrzelił, ale dogrywkę zaczął dobrze, to po jego akcjach gospodarze zbudowali przewagę, którą utrzymali. Mieli odrobinę szczęścia, bo Curry tuż przed tym, jak spudłował rzut na wygraną, miał jeszcze jedną próbę, też spod samego kosza, tylko trochę trudniejszą – ale też nie trafił.

Kings przerwali serię czterech wygranych Warriors (43-8) – sami mają bilans 20-31 i są w grupie pościgowej za ósmym miejscem na Zachodzie.

W NBA gra się w takich butach >>

Rozgrywki NBA mają wrócić 31. lipca i system rywalizacji jest już praktycznie znany. Kluby i kibice pytają jednak – co w przypadku zgrupowania w Orlando będzie z podziałem na gospodarzy i gości? Chodzi oczywiście o przewagę własnego parkietu przysługującą zespołom z lepszym bilansem w tabeli.
4 / 06 / 2020 13:37
Plan NBA przewiduje wznowienie sezonu z udziałem 22 zespołów. Finały kończyć się będą dopiero w październiku – ewentualny 7. mecz mógłby się odbyć 12. października. Głosowanie nad tym bardzo prawdopodobnym scenariuszem zaplanowano na czwartek.
3 / 06 / 2020 8:46

Kopalnia anegdot i żywa historia polskich parkietów. Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Grzegorz Mordzak, zawodnik Pogoni Prudnik, a wcześniej wielu zespołów 1. ligi oraz ekstraklasy. Mimo już 43 lat, wciąż świetnie radzi sobie na boisku.
1 / 06 / 2020 9:18
Pruszkowski Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych zaprasza koszykarki i koszykarzy do klasy sportowej. ZSOiS prowadzi szkolenie we współpracy z MKS Pruszków i UKS Nowa Wieś, a jego absolwentem jest m.in. Przemysław Kuźkow, zawodnik warszawskiej Legii.
3 / 06 / 2020 17:35
Jedna z gwiazd 1. ligi, którą wreszcie powinniśmy już zobaczyć na boiskach PLK. Adrian Kordalski w barwach STK Czarnych Słupsk pokazał, że jest zawodnikiem gotowym podjąć wyzwanie w ekstraklasie. Zapraszamy na szczegółową charakterystykę jego gry!
2 / 06 / 2020 19:42
Zawodnicy (i część klubów) postawili na swoim. Władze najlepszym rozgrywek na Starym Kontynencie podjęły decyzję, aby odwołać resztę sezonu Euroligi i EuroCup. Nowy sezon ma ruszyć 1. października, w tym samym składzie 18 zespołów.
1 / 05 / 2020 11:53
23 / 03 / 2020 12:34