Świetny Ivica Zubac– Lakers pokonują Thunder

Jeszcze nie tak dawno można było go oglądać w Gdańsku w meczu z Polską, a ostatniej nocy Ivica Zubac był najlepszym graczem Lakers w meczu przeciwko Oklahoma City Thunder, wygranym po dogrywce 138:128.

Ivica Zubac / fot. wikimedia commons

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

Los Angeles Lakers, wciąż bez LeBrona Jamesa, walczą o utrzymanie się w najlepszej ósemce Zachodu. Po wstydliwej porażce z Cleveland Cavaliers, najgorszą drużyną NBA, gracze z LA wygrali z Bulls, a teraz także pokonali po dogrywce Oklahoma City Thunder i to na ich parkiecie, 138:128.

Zwycięstwo nie obyło się bez przygód:

Najwięcej punktów zdobył Kyle Kuzma, 32, ale to Ivica Zubac był prawdziwym objawieniem tego meczu. Chorwat grając z ławki (w sumie 28 minut) zdobył 26, trafiając przy tym znakomite 12/14 rzutów z gry. Zubac dodał do tego 12 zbiórek, w tym aż 6 w ataku, a jego zespół z nim na parkiecie był aż +35.

21-letni center w tym sezonie średnio zdobywa 7,2 punktu i zbiera 4,4 piłki. Warto przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno, podczas meczów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata, Zubac zagrał z reprezentacją Chorwacji w Gdańsku, choć raczej nie będzie to dla niego najmilsze wspomnienie. Polska wygrała 79:74, a Zubac zagrał 14 minut i zdobył 6 punktów.

Dla Thunder 27 punktów zdobył Paul George, a 26 Russell Westbrook, choć akurat on nie może być zadowolony ze swojej dyspozycji – trafił 7 rzutów na 30 oddanych.