Sytuacja Besiktasu jest już naprawdę trudna

Igor Milicić wiedział, na co się pisze. Trudno jednak było zakładać tak mało optymistyczny wynik. Bestikas pilnie potrzebuje zwycięstw.

W sobotnim starciu z Pinarem Karsiyaka podopieczni Igora Milicicia znów nie byli faworytami. W końcu mowa o rywalu z górnej półki stanowiącym czołówkę tureckiej ekstraklasy. Jednak i w takich meczach zespół powinien liczyć na sprawienie niespodzianki.

Trener Milicić już od kilku spotkań ma w swoim nowym miejscu pracy dobrego znajomego z reprezentacji Polski – Michała Sokołowskiego, który włoskie Treviso zamienił na turecki Besiktas. “Sokół” podczas debiutu od razu przyczynił się do zwycięstwa, natomiast w dwóch kolejnych meczach było już nieco gorzej. W sobotę Besiktas przegrał z Pinarem Karsiyaka po emocjonującej końcówce – 90:94.

Drużyna prowadzona przez 46-latka bardzo dobrze rozpoczęła rywalizację, bo od serii 5:0. Warto podkreślić, że to ona była na prowadzeniu przez większość pierwszej kwarty. Z czasem gospodarze jednak zaczęli łapać rytm, a w pewnym momencie Pinar wygrywał już 43:30. Dla Sokołowskiego i spółki szczególnie udana była końcówka trzeciej kwarty, gdy po długiej przerwie znów mieli minimalną przewagę. Ta jednak jeszcze mocno wahała się podczas ostatnich minut meczu, a finalnie ze zwycięstwa cieszyli się rywale Besiktasu. Igor Milicić nie będzie dobrze wspominał tego spotkania, ale nie tylko ze względu na rezultat. Już podczas drugiej kwarty musiał opuścić drużynę za sprawą dyskwalifikacji.

Sytuacja Besiktasu wciąż jest nieprzyjemna. Dawni mistrzowie Turcji są obecnie w diametralnie innym miejscu. Zajmują 16. miejsce w tureckiej ekstraklasie, a wszystkie pozostałe ekipy mają na koncie przynajmniej dwa zwycięstwa więcej. Jeśli wyniki zespołu nie poprawią się, Besiktas będzie musiał pogodzić się ze spadkiem z ligi.

George Clooney

Piotr Janczarczyk

obserwuj na twitterze

16 lat i… koniec. Tyle musieli czekać kibice z Bostonu na kolejne mistrzostwo swojej ukochanej drużyny. Dokładnie w tym dniu w 2008 roku Celtics zdobyli swoje ostatnie mistrzostwo. Przyznać trzeba jednak, że tym razem zrobili to w wielkim stylu, ponosząc w tych Playoffs tylko trzy porażki. Finał z Dallas, który miał być bardzo zacięty, skończył się tak zwanym „gentleman sweep”, czyli 4:1.
18 / 06 / 2024 12:31