Szalony mecz w Gliwicach – MKS Dąbrowa o włos!

Wielki pościg, kilka dramatów i minimalne zwycięstwo gości z Dąbrowy. W zwariowanym widowisku w Arenie Gliwice MKS wygrał z GTK 105:102 po aż 2 dogrywkach.
Dominic Artis / fot. MKS Dąbrowa Górnicza

Gracze i kibice GTK, przy okazji efektownej inauguracji w pięknej Arenie Gliwce, przeżyli coś, o czym chcieliby natychmiast zapomnieć. Zaczęli od fatalnego 2:16 i gry tak złej, że momentami aż kuriozalnej. Braki w zgraniu, pudła spod kosza, złe decyzje w obronie.

Goście z Dąbrowy prezentowali się bardziej niż solidnie. Przypominający wyglądem Juliusa Ervinga, Robert Johnson, niby lubiący grać z piłką strzelec, już do przerwy miał na koncie 6 asyst. Kilka ładnych, inteligentnych zagrań na low post pokazał też Filip Put. Cały MKS wyglądał na drużynę o 2 klasy lepszą od rywala i do przerwy prowadził aż 43:19.

Cokolwiek trener Paweł Turkiewicz powiedział i zrobił w przerwie, trzeba przyznać – podziało. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, GTK zaczęło wręcz imponować w ataku i wyrywać piłki w obronie dzięki zaangażowaniu wszystkich graczy. Druga część zaczęła się od 13:0 dla gsopodarzy, a po 5 minutach było już tylko 44:51. Kolejne bitwy pod koszem wygrywali twardzi Milivoje Mijović (26 pkt., 13 zbiórek) oraz Łukasz Diduszko.

MKS tylko dlatego zdołał utrzymać prowadzenie, ponieważ w rewelacyjnej dyspozycji był Dominic Artis, który w zasadzie w pojedynkę odparł szturm gliwiczan. Choć GTK zdobyło niesamowite 40 punktów w kwartę, po 30 minutach goście prowadzi nadal – było 66:59.

Na 4 minuty przed końcem w końcu się udało – po trójce Duke’a Mondy’ego był remis 74:74, a chwilę później GTK (zasłużenie!) objęło prowadzenie.

MKS był już naprawdę bliski wygrania w regulaminowym czasie, miał 6 punktów przewagi na nieco ponad minutę. GTK pokazało jednak mądrość i cierpliwość, grając pewne akcje pod kosz i dobrze broniąc w decydujących akcjach. Goście nie wykorzystali szansy także w ostatnim posiadaniu i mieliśmy dogrywkę (83:83).

Szalona wymiana ciosów w dogrywce także nie przyniosła rozstrzygnięcia. I znów to MKS miał wielką szansę. Przy remisie Artis zdecydował się jednak na rzut za 3 punkty z asystą obrońcy i nie trafił. Oznaczało to zatem kolejną dogrywkę.

To była już raczej rywalizacja o to, kto będzie mniej zmęczony i popełni mniej błędów. Za trzecim razem MKS potrafił wykorzystać szansę – w ostatniej minucie, zarówno w ataku, jak i obronie (kluczowy blok na Mondym) dobra akcje zaliczył Dominic Artis, najlepszy gracz meczu. Amerykanin dał zwycięstwo Dąbrowie, kończąc mecz z rewelacyjnym dorobkiem 32 punktów i 7 asyst.

Rozmowa z Przemysławem Zamojskim, bohaterem Mistrzostw Europy w koszykówce 3×3. Kamil z Radosławem Hyżym i Adrianem Mroczkiem rozmawiają o gorących tematach z PLK. Gośćmi podcastu są pracownicy Fundacji Marcina Gortata MG13 – mierz wysoko! Paweł Stalmach oraz Filip Gruszka opowiadają o swojej pracy w organizacji „Ostatniego Polaka w NBA”.
20 / 09 / 2021 14:15
MKS Dąbrowa Górnicza pokonał na wyjeździe HydroTruck Radom 78:75. Gospodarze długo byli słabszą drużyną, ale zagrali dużo lepszą drugą połowę, mieli nawet rzut na dogrywkę. Gościom wygraną zapewnił jednak bezbłędny w ostatnich kilkudziesięciu sekundach Mike Lewis (18 punktów, 6/6 z linii wolnych).
19 / 09 / 2021 22:06

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
75 urodziny NBA i 23 edycja NBA 2K – oto co przynosi nam najbliższy sezon najlepszej koszykarskiej ligi świata w wydaniu cyfrowym. Premiera NBA 2K22 już 10 września. Czekacie tak samo jak my?
10 / 09 / 2021 14:11

Po dwóch zwycięstwach w trzech dotychczasowych meczach tego sezonu (i zerwaniu kontraktu przez Andre Spihghta) do Torunia nadchodzą posiłki. Nowym zawodnikiem Twardych Pierników został Jahhens Manigat (30 lat, 188 cm), który poprzedni sezon spędził na Litwie.
18 / 09 / 2021 15:46
Miały być dwa mecze, ostatecznie rozegrano tylko jeden, ale reprezentacja Polski i tak ma powody do zadowolenia. W piątek Polacy wygrali bowiem, po ciężkim boju, 20:18 z Estonią na start mistrzostw Europy w Paryżu.
11 / 09 / 2021 9:46