Szedł Szwied suchą szosą – Rosja lepsza od Serbii!

Share on facebook
Share on twitter

Po pokonaniu 76:73 Turcji, w sobotę w Stambule Aleksiej Szwied i spółka wygrali 75:72 z jednym z faworytów EuroBasketu. Rosyjski gwiazdor rzucił Serbii 22 punkty.

Aleksiej Szwied (fot. FIBA.com)

EuroBasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >>

Mecz był wyrównany, ale ze wskazaniem na Rosję, dla której znów grali dobrze nie tylko Aleksiej Szwied, ale także Timofiej Mozgow (11 punktów, 8 zbiórek i walka ze skutecznym Bobanem Marjanoviciem) czy Nikita Kurbanow (11 punktów, 7 zbiórek).

Rosjanie na dobre uciekli Serbom w czwartej kwarcie po zrywie 11:1, w którym aż 7 punktów zdobył Mozgow – m.in. po świetnych podaniach Szwieda. Snajper Rosji momentami był podwajany, a nawet potrajany przez rywali, ale zaliczył 4 asysty i tylko 2 straty. Tylko, bo dzień wcześniej z Turcją miał aż 7.

No, może Rosja nie uciekła Serbii tak na dobre, bo rywale jednak rzucili się do odrabiania strat i w końcówce zbliżyli na dystans jednego kosza. Ale jednak nie zdołali doprowadzić do remisu. Zabrakło im błysku, a przede wszystkim lepszej gry swojego lidera – Bogdan Bogdanović, który w piątek rzucił 30 punktów Łotwie, tym razem zdobył 19, ale miał tylko 6/14 z gry i marne 4/8 z wolnych. Do tego dołożył 3 straty i miał najgorszy w zespole współczynnik +/- (-12).

Niespodziewanie zwycięska Rosja ma zatem bilans 2-0 po meczach z najtrudniejszymi rywalami w grupie G. Przed nią spotkania z Belgią, Łotwą i Wielką Brytanią. Jest szansa na jedno z największych zaskoczeń fazy grupowej.

Pełne statystyki z meczu – TUTAJ.

EuroBasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >>

POLECANE