• Szkło zatrzymało Polpharmę – wracają niespodzianki od Krosna

Szkło zatrzymało Polpharmę – wracają niespodzianki od Krosna

Miasto Szkła jednak potrafi zadziwiać jak w poprzednim sezonie. Zespół z Podkarpacia nieoczekiwanie wygrał 72:64 z Polpharmą w Starogardzie Gdańskim.

Miasto Szkła Krosno / fot. A. Romański, plk.pl

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>

Polpharma zaczęła sezon od świetnego bilansu 4-1 ogrywając m.in. Stelmet, natomiast Miasto Szkła (2-5) sprawiało dotąd wrażenie drużyny słabszej niż rok temu, niezdolnej do ponownego sprawiania niespodzianek od czasu do czasu. W niedzielny wieczór obie teorie można było wyrzucić do kosza.

W pierwszej połowie, choć remisowej, gospodarze kontrolowali jeszcze przebieg wydarzeń. Pod koszem radzili sobie solidni Andrija Bojić (20 pkt., 9 zbiórek, 3 bloki) z Milanem Milovanoviciem i dzięki dobrej obronie udało się utrzymać remis 34:34.

Reszta meczu należała jednak już do gości z Krosna. Różnicę wśród wysokich dla odmiany zaczął robić JayVaughn Pinkston (14 pkt., 10 zbiórek), a rolę weterana, trafiającego w przełomowych momentach meczu wziął na sobie Marcin Sroka.

Chaotycznie, zbyt nerwowo grający gospodarze (14 strat, przy 7 Krosna) nie potrafili dogonić już Miasta Szkła, gdy to w pierwszych minutach IV kwarty odskoczyło na 6-8 punktów. W bardziej wyrównanej drużynie gości punktowało aż 10 zawodników.

W Polpharmie zupełnie zawiedli gracze obwodowi – Marcin Flieger trafił 1 na 10 rzutów z gry, Joe Thomasson dla odmiany 1-9. Z taką skutecznością liderów trudno o wygraną z jakimkolwiek rywalem.