Szkoda! Cukier przegrywa wygrany mecz w Belgii

Szkoda! Cukier przegrywa wygrany mecz w Belgii

Share on facebook
Share on twitter
Było 6 punktów przewagi na niecałą minutę przed końcem drugiej dogrywki. Polski Cukier Toruń zaliczył wówczas katastrofalną serię strat i błędów, wypuszczając wygraną w Belgii z rąk. Ostenda skorzystała z prezentu i zwyciężyła ostatecznie 105:103.
Kyle Weaver / fot. BCL

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

W pierwszej połowie Polski Cukier był wyraźnie lepszym zespołem, a różnicę robiła doskonała obrona torunian. Z przechwytów były kontrataki i łatwe punkty – w połowie 2. kwarty było już nawet 40:29 dla drużyny z Polski.

Lekka zadyszka tuż po przerwie spowodowała, że Belgowie odzyskali rytm. Wtedy jedna koncertowo zaczął grać Chris Wright, który niemal w pojedynkę utrzymywał Polski Cukier w meczu.

W regulaminowym czasie i pierwszej dogrywce raczej to „Twarde Pierniki” musiały się ratować, ale udało się – znów dobra obrona i żelazne nerwy na linii rzutów wolnych (Wright i Keith Hornsby) pozwalały przedłużyć szanse i pozostać w grze o zwycięstwo.

W drugiej dogrywce wszystko już jednak wskazywało na to, że Cukier wywalczy zwycięstwo. Po celnej trójce Aarona Cela oraz rzutach wolnych Hornsby’ego było 103:97 na nieco ponad minutę do końca. Później – przy tym samym wyniku i 54 sekundach gry – Pierniki miały jeszcze piłkę w rękach i czas, by pograć dłużej. Jednak złe decyzje i błędy po obu stronach boiska sprawiły, że Ostenda, mimo beznadziejnej sytuacji, odrobiła straty.

Przy pozostającej do rozegrania ostatniej sekundzie, przy wyniku 103:105, torunianie (Wright) nie potrafi porządnie wprowadzić piłki do gry i ostatecznie przegrali mecz, który bezapelacyjnie był w ich zasięgu.

W całym spotkaniu Wright zdobył 31 punktów, Hornsby 23, a Aminu 18. Po tej porażce, Polski Cukier ma bilans 1-6 i raczej nie ma już co marzyć o wyjściu z grupy w Lidze Mistrzów.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

RW

.

POLECANE

tagi

„Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa. Pieśni o Małym Rycerzu”. Pieśń znana z hal siatkarskich już niedługo może zagościć na meczach Śląska Wrocław. I to nie w chwilach słabości, ale w uznaniu dla pracy trenera Olivera Vidina. Pod jego wodzą drużyna 17-krotnego mistrza Polski wygrała 6 z 9 spotkań i jest na dobrej drodze, aby awansować do fazy play-off.
27 / 01 / 2020 18:33

NBA

Właściwy ruch, oznaka szacunku i szansa, aby należycie przygotować pożegnanie. NBA oficjalnie przełożyła wtorkowe starcie między Los Angeles Lakers a Los Angeles Clippers z powodu tragicznej śmierci Kobe Bryanta, który zginął w katastrofie helikoptera w niedzielę.
28 / 01 / 2020 0:22
Niezwykły filmik zapada w pamięć równie mocno, jak i urywki z grą Kobego w NBA. Za kilkuminutowe arcydzieło “Dear Basketball” koszykarz został w 2018 roku uhonorowany Oscarem. Warto zobaczyć to wideo w całości!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24