Szkoda Suns, szkoda Bookera – niepokonani odpadają

Share on facebook
Share on twitter
Phoenix Suns wygrali wszystkie 8 spotkań i byli najlepszą ekipą restartu sezonu, w playoff jednak nie zagrają. Devin Booker w „bąblu” notował średnio 30,5 punktu i obok Damiana Lillarda jest główny kandydatem do miana MVP rozgrywek w Orlando.
Ricky Rubio i Devin Booker / fot. wikimedia commons

PZBUK – kursy i transmisje meczów NBA! >>

Phoenix Suns w Orlando zrobili tyle ile mogli – wygrali wszystkie 8 spotkań, czego nie udało się powtórzyć żadnej innej ekipie. Na ich nieszczęście to i tak nie starczyło – Suns o włos przegrali miejsce w serii play-in na Zachodzie.

Ostatniej nocy Phoenix pokonali Dallas Mavericks 128:102, a potem czekali na wyniki spotkania Portland Trail Blazers – ich porażka gwarantowałaby Suns miejsce w serii. Wcześniej obecność w play-in zagwarantowali sobie Memphis Grizzlies, którzy pokonali Milwaukee Bucks – porażka Grizzlies też dawałaby Suns miejsce w play-in.

Blazers ostatecznie pokonali Brooklyn Nets 134:133, choć można powiedzieć, że Portland uciekło spod topora – Caris LaVert miał rzut na zwycięstwo (więcej TUTAJ>>). Suns żegnają się więc z Orlando, choć swoją postawą zdecydowanie zasłużyli na grę dalej.

Ogromna szkoda także, że nie będziemy mogli dalej oglądać w akcji Devina Bookera, który w Orlando zaliczał średnio 30,5 punktu na mecz. Obok niesamowitego Damiana Lillarda to zdecydowanie najpoważniejszy kandydat do wyróżnienia mianem najlepszego zawodnika restartu sezonu (a taką nagrody NBA ma przyznać). 

Booker aż 5 razy na 8 spotkań zdobywał 30 lub więcej punktów. Był prawdziwym liderem, trafiał trudne rzuty, potrafił dostawać się na linię rzutów wolnych (63/67) i przede wszystkim prowadził swój zespół do zwycięstw.

W przyszłym sezonie, jeśli Suns utrzymają zespół w tym kształcie, powinni pod ręką trenera Monthy’ego Williamsa wreszcie zdecydowanie pójść w górę. Świetny dyrygent Ricky Rubio, lepszy niż myśleliście Deandre Ayton, robiący postępy Cam Johnson i Mickal Bridges, odświeżony Dario Sarić. No i ten niesamowity Booker – będzie co oglądać!

RW


NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22