Sztos Erricka McColluma – trójkowe szaleństwo!

Share on facebook
Share on twitter

8/11 z dystansu i 31 punktów w zaledwie 27 minut – tak zagrał we wtorek w Tel Awiwie starszy brat C.J. McColluma. Dzięki świetnej grze amerykańskiego strzelca Anadolu Efes pokonał Maccabi 92:72.

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>

To jak na razie rekordowy występ w tym sezonie Euroligi, Errick McCollum przebił – przynajmniej pod względem punktowym – osiągnięcia Luki Doncicia. I zrobił to w wielkim stylu – euroligowego rekordu trójek co prawda nie pobił, ten należy do Andrewa Goudelocka (10 w meczu), ale jego kanonada była niesamowita:

29-letni McCollum to, w co trudno uwierzyć, debiutant w Eurolidze. Karierę w Europie zaczynał od słabszych zespołów w Izraelu i Grecji, ale już w Panioniosie został królem strzelców Eurocup, a potem dzielił swój czas między ligę chińską i Galatasaray.

Też z niesamowitymi wyczynami punktowymi – w sezonie 2014/15 McCollum rzucił aż 82 punkty w jednym meczu dla Zhejiang Golden Bulls, został królem strzelców ze średnią 39,6 punktu na mecz. Następnie wygrał z Galatasaray rozgrywki Eurocup, zdobywając także tytuł MVP.

Teraz rozkręca się w Anadolu Efesie, po siedmiu meczach Euroligi ma średnio 15,3 punktu, a zespół ze Stambułu w końcu zaczął wygrywać – po pięciu porażkach z rzędu pokonał ostatnio na wyjazdach Barcelonę i Maccabi. McCollum zdobył w tych spotkaniach odpowiednio 21 i 31 punktów.

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>