T.J. McConnell – on jednak ma to coś!

Rozgrywający Sixers po raz drugi w tym sezonie zdobył zwycięskie punkty – tym razem na 112:111 w Orlando. A potem wykonał też przechwyt, który przerwał akcję Magic.

To są buty gwiazd NBA – możesz takie mieć >>

T.J. McConnell ma 25 lat, 188 cm wzrostu, wykorzystaną szansę na angaż w NBA poprzez dobre występy w Lidze Letniej oraz dwa zwycięskie rzuty w tym sezonie. Miesiąc temu, równo z końcową syreną, trafił rzut na wygraną z New York Knicks, teraz, na 5 sekund przed końcem pomógł wygrać z Orlando Magic.

Sixers przerwali serię pięciu porażek, w którą wpadli pod nieobecność leczącego kontuzję Joela Embiida. A Kameruńczyk oczywiście skomentował akcję McConnella w swoim stylu:

To dopiero mój drugi zwycięski rzut podczas nie wiem ilu już lat grania w koszykówkę, więc nie przesadzajmy – komentował żart Embiida McConnell.

W całym meczu rozgrywający Sixers zdobył 8 punktów, 5 zbiórek, 8 asyst i 3 przechwyty. Wszystko powyżej swoich średnich, które wynoszą odpowiednio 5,9 punktu, 2,9 zbiórki, 6,0 asysty oraz 1,4 przechwytu.

Ale sam jest niezłym przechwytem Sixers w tym sensie, że dobrze pasuje w tym momencie do roli rezerwowej jedynki – spisuje się całkiem przyzwoicie. Dwa miesiące temu był bliski triple-double (12 punktów, 10 zbiórek, 9 asyst z Detroit Pistons), na początku stycznia zaliczył aż 17 asyst w spotkaniu z Boston Celtics.

Sixers bez Embiida znów wpadli w dołek, przegrywają większość meczów, ich bilans 19-34 pozwala już tylko na przedostatnie miejsce na Wschodzie. Ale dzięki wygranej na Florydzie podgonili trochę zespół z Orlando, który jest tuż nad nimi (20-35).