• Home
  • NBA
  • Ta ostatnia minuta w Dallas – tak się walczy o play-off!

Ta ostatnia minuta w Dallas – tak się walczy o play-off!

Share on facebook
Share on twitter

Sześć zmian prowadzenia, dwie wielkie trójki Dirka Nowitzkiego, ale też zwycięski rzut C.J. McColluma w ostatniej sekundzie – Portland Trail Blazers wygrali w Dallas 114:113.

C.J. McCollum – to są jego buty! >>

Nie był to może tak świetny mecz jak poniedziałkowe starcie Wizards i Cavaliers w Waszyngtonie, ale spotkanie w Dallas też miało swój ciężar – Mavericks i Blazers są blisko siebie w tabeli Zachodu, należą do grupy drużyn, które walczą o ósme miejsce i awans do play-off. Po wtorkowej wygranej Blazers mają bilans 23-30, a Mavericks spadli na 20-32.

W ostatniej minucie walka o wygraną była na wysokim poziomie, jeśli chodzi o emocje i ważne trafienia. 39 sekund przed końcem Dirk Nowitzki (25 punktów w meczu) rzucił trójkę na 108:107 dla gospodarzy, jednak gdy zegar wskazywał 12 sekund wejście z faulem za, ostatecznie, trzy punkty na 112:110 dla gości wykonał C.J. McCollum (32 punkty).

I obaj ci gracze wymienili po jeszcze jednym ważnym rzucie – Nowitzki trafił kolejną trójkę, potencjalnie zwycięską, ale pozostawało jeszcze 3,9 sekundy dla Blazers. McCollum przecisnął się między obrońcami gospodarzy i wypuścił piłkę z linii rzutów wolnych. Wpadła!

W takich butach wygrywa mecze C.J. McCollum  >>

https://www.youtube.com/watch?v=M3aAuncfqpU