Tak grała 1 liga: Śląsk dominuje, Sokół goni

FutureNet Śląsk i Rawlplug Sokół to jedyne zespoły bez porażki w 1 lidze. Wrocławianie totalnie rozbili GKS Tychy, ekipa z Łańcuta musiała się sporo pomęczyć z AZS AGH Kraków.

Kamil Chanas / fot. Kacper Salamon Fotografia

MID SEASON Sale – najlepszy moment na koszykarskie zakupy! >>

To był hit!
W Łańcucie na koniec bez niespodzianki, ale było naprawdę ciekawie. Wicelider tabeli wygrał z AZS AGH Kraków 75:66 (16:20, 19:15, 18:17, 22:14), mimo że beniaminek pierwszej ligi postawił bardzo trudne warunki. Goście w pojedynku z jedną najsilniejszych drużyn ligi potwierdzili, że są w formie, a ich 2 wcześniejsze wygrane wcale nie były przypadkiem.

MVP
Damian Janiak – pierwsze zwycięstwo Kotwicy Kołobrzeg w sezonie, do którego bez wątpienia przyczynił się właśnie Damian – 27 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty (66% z gry). podczas ponad 30 minut gry przeciwko STK Czarnym.

Najlepsze numery
Kamil Chanas – Jamalex Polonia 1912 Leszno rozgromiła Pogoń Prudnik, a jej doświadczony lider zgarnął 21 punktów i 6 zbiórek, trafił 8/14 z gry.
Jakub Koelner – w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa WKK Wrocław nad Górnikiem Wałbrzych. Podczas 28 minut na parkiecie zanotował 24 punkty i 6 zbiórek, rozdał 7 asyst.
Norbert Kulon – świetne spotkanie rozgrywającego Śląska. Skończył środowy wieczór z double-double: 20 punktów (7/7 za 2), 6 zbiórek, 10 asyst, 2 przechwyty, eval 33!
Patryk Pełka – potwierdza, że w tych rozgrywkach double double to jego specjalność. Tym razem skrzydłowy ze Słupska miał na koncie 19 punktów i 13 zbiórek.

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Młoda krew
Karol Kamiński (20 lat) zawodnik Znicz Basket Pruszków miał duży udział w zwycięstwie swojej drużyny. Przeciwko SKK Siedle zanotował 25 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst.
Aleksander Dziewa (20 lat) w barwach FutureNet Śląsk Wrocław podczas ponad 31 minut gry zanotował 19 punktów, dołożył 9 zbiórek i 1 blok.

Zaskoczenie kolejki
Przełamanie Energa Kotwicy – zacięty i emocjonujący pojedynek w Hali Gryfia (relacja >>), zakończył się pierwszym w sezonie zwycięstwem ekipy z Kołobrzegu. Przełamanie także dlatego, że Kotwicy nigdy w historii nie grało się dobrze przeciwko klubom ze Słupska.

Co ciekawego w następnej kolejce?
Najciekawiej zapowiadające się spotkanie 5. serii odbędzie się w Tychach, gdzie GKS podejmie Polonię Leszno, z którą w minionym sezonie walczył o trzecie miejsce na podium. Jak dotąd, każda kolejka nowego przynosi niespodzianki. Jak będzie tym razem?

Wszystkie mecze:
Biofarm Basket Poznań-WKK Wrocław (sobota 17:00)
GKS Tychy-Jamalex Polonia 1912 Leszno (sobota 18:00)
SKK Siedlce-FutureNet Śląsk Wrocław (sobota 18:00)
KS Księżak Syntex Łowicz-Elektrobud-Investment ZB Pruszków (sobota 18:30)
AZS AGH Kraków-Polfarmex Kutno (sobota 19:30)
Energa Kotwica Kołobrzeg-Enea Astoria Bydgoszcz (niedziela 17:00)
Pogoń Prudnik-STK Czarni Słupsk (niedziela 17:00)
Górnik Trans.eu Wałbrzych-Rawlplug Sokół Łańcut (niedziela 18:00)

Pamela Wrona, @PulsBasketu

Najpierw złapał faul techniczny pod koniec pierwszej kwarty, a potem próbował jeszcze dyskutować z sędziami. Nie podobała mu się też decyzja arbitrów pod koniec spotkania. Luka Doncić przyznaje dziś, że emocje w stosunku do sędziów ponoszą go zbyt często.
9 / 12 / 2019 15:23
Serbsi gigant jest naprawdę zwariowanym gościem. Dallas Mavericks przejechali się w sobotę po New Orleans Pelicans, tym razem wygrywając 130-84 (to już ich trzecie zwycięstwo nad Pels w tym sezonie), a sporo minut dostał m.in. Boban Majranović i rewelacyjnie je wykorzystał.
8 / 12 / 2019 14:40
W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

2 / 12 / 2019 10:08