Taka noc zdarzyła się dopiero drugi raz w historii NBA!

W każdym z sześciu spotkań wygrał zespół z gorszym bilansem – porażki ponieśli m.in. Cavaliers, Spurs i Clippers. Gdyby ktoś postawił w Las Vegas 100 dolarów na taki łączony zakład, wygrałby 20,7 tys.

(fot. Wikimedia Commons)

Też możesz mieć buty, w których grają gwiazdy NBA >>

Elias Sports Bureau wyliczyło, że to dopiero drugi przypadek w historii NBA, by w dzień, w którym rozgrywano minimum sześć spotkań, wygrali sami słabsi. Warunek – wcześniej każdy rozegrał minimum 15 spotkań. Dotychczas zdarzyło się to tylko 7 stycznia 1969 roku, gdy w NBA także rozegrano 6 spotkań.

OK, we wtorek nie zdarzyły się same sensacje czy niespodzianki. Utah Jazz (11-8) pokonali u siebie Houston Rockets (11-7) 120:101, a odrodzeni New Orleans Pelicans (7-12) ograli osłabionych Los Angeles Lakers (9-10) 105:88 – to wyniki nawet spodziewane.

Wygrana Detroit Pistons (9-10) na wyjeździe z Charlotte Hornets (10-8)? Mogła się oczywiście zdarzyć, choć wynik 112:89 dla gości i ich totalna dominacja w drugiej połowie, to jednak zaskoczenie.

Największe zaskoczenia to jednak porażki kandydatów do tytułu.

Cleveland Cavaliers (13-3) przegrali 101:118 na wyjeździe z Milwaukee Bucks (8-8). Gwiazdy mistrzów – LBJ, K-Love i Kyrie – zdobyły w sumie tylko 55 punktów, natomiast Giannis Antetokounmpo rzucił 34, zaliczył 12 zbiórek, 5 asyst i 5 przechwytów.

San Antonio Spurs (14-4) ulegli u siebie 83:95 Orlando Magic (7-11) – to już czwarta porażka Spurs u siebie w tym sezonie. Zespół Gregga Popovicha ma bilans 10-0 na wyjazdach i 4-4 u siebie. Dziwne, podobnie jak wtorkowa zapaść Tony’ego Parkera, który zdobył 2 punkty, miał 0/6 z gry i 4 straty.

Przegrali też Los Angeles Clippers (14-5), na Brooklynie z Nets (5-12), o których piszemy osobno, bo dzięki zrywowi Seana Kilpatricka był to zdecydowanie najciekawszy, najbardziej emocjonujący mecz nocy. Zakończył się po dwóch dogrywkach.