Taylor Brown – on ma zdobywać punkty w Szczecinie

Taylor Brown – on ma zdobywać punkty w Szczecinie

Share on facebook
Share on twitter
Taylor Brown (Fot. Basketinbelgium.be)
Taylor Brown (Fot. Basketinbelgium.be)

Amerykanin w ostatnim sezonie grał tylko wiosną w Meksyku, ale wcześniej zaliczył sezon w Darussaface. W czołowej drużynie ligi tureckiej zdobywał średnio po 9.1 punktu oraz 5.8 zbiórki.

Podpisanie kontraktu z Brownem Wilki Morskie powinny ogłosić w najbliższych dniach – wynika z informacji PolskiKosz.pl. 27-letni Amerykanin mierzy 198 cm wzrostu i gra jako skrzydłowy – także jako wysoki. Kończył uczelnię Bradley, na której w swoim ostatnim sezonie 2011/12 rzucał po 14.7 punktu, miał po 6.3 zbiórki.

Karierę w Europie Brown rozpoczął w 2013 roku od ligi szwedzkiej – w KFUM Nassjo Basket zdobywał średnio po 22.2 punktu, miał 9.4 zbiórki. Szybko zmienił ligę na lepszą – sezon kończył w belgijskim Basic-Fit Brussels, gdzie trafił w marcu 2014 roku. Notował tam po 13.8 punktu i 5.7 zbiórki.

W Brukseli przedłużono z nim kontrakt, ale w lecie 2014 roku wykupiła go Darussafaka – Brown grał w niej m.in. z Jordanem Farmarem, Lynnem Greerem i Renaldasem Seibutisem. Zespół zajął trzecie miejsce po rundzie zasadniczej, ale odpadł w ćwierćfinale play-off z Trabzonsporem. Brown grał średnio po 20 minut, był piątym strzelcem zespołu (9.1 punktu).

Potem jednak miał rok przerwy – podobnie jak na studiach w Bradley, gdy przed trzecim rokiem okazało się, że musi przejść specjalistyczne badania serca. Przez kilka miesięcy miał zakaz jakichkolwiek aktywności związanych z koszykówką.

Wygląda jednak na to, że Brown jest w formie fizycznej – w maju i czerwcu, w ciągu miesiąca, rozegrał 16 spotkań w lidze CibaCopa w północnym Meksyku. Zdobywał w nich średnio po 21.5 punktu, 7.0 zbiórki oraz 2.1 asysty.

Wilki powoli zamykają skład, w drużynie grać będą Russell Robinson, Craig Sword, Norbert Kulon, Paweł Kikowski, Jakub Garbacz i Michał Nowakowski. Blisko podpisania umowy jest też były środkowy Siarki Zach Robbins.

POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08