Teraz Włochy i Chorwacja – gramy dalej o Mistrzostwa Świata

Share on facebook
Share on twitter

W kolejnej fazie eliminacji zagramy w grupie z Włochami, Holandią i Chorwacją. Sytuacja jest trudna, ale marzenia o awansie pozostają aktualne. Znamy terminy następnych meczów reprezentacji Polski.

fot. FIBA

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Reprezentacja Polski pokonała Kosowo 103:70 w ostatnim spotkaniu pierwszej fazy kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie C i zagrają w kolejnej rundzie.

W kolejnej fazie grupowej Biało-Czerwoni zmierzą się z Włochami, Holandią i Chorwacją – wszystkie poprzednie wyniki zostają zachowane. Tabela wygląda tak:

1.Litwa 6–0 12
2.Włochy 4–2 10
3.POLSKA 3–3 9
4.Holandia 3–3 9
5.Chorwacja 3–3 9
6.Węgry 3–3 9 4

Spotkania zostaną rozegrane we wrześniu, listopadzie i grudniu 2018 roku (mecze w Polsce ponownie odbędą się w ERGO ARENIE w Gdańsku) oraz w lutym 2019 roku. Do Mistrzostw Świata w Chinach zakwalifikują się po trzy najlepsze drużyny w grupie (łącznie 12 zespołów z Europy).
Oto terminarz:

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>
POLECANE

Zespół z Gdyni, licząc PLK i EuroCup, przegrał 5 meczów z rzędu, a w ostatnich 4 nie zdobył nawet 70 punktów. Brak drugiego rozgrywającego mocno się teraz odbija na zmęczeniu i grze pozostałych zawodników, jednak – naszym zdaniem – decyzja o zatrudnieniu Armaniego Moore’a ma sens.

tagi