The Last Dance odc. 7 i 8: Wygrywanie ma swoją cenę!

Share on facebook
Share on twitter
Michael Jordan przekraczał granicę, chcąc popchnąć kolegów z drużyny do wygrywania. Słusznie czy nie? W najnowszych odcinkach serialu „Ostatni Taniec” oglądamy przygodę MJ-a z baseballem i historię jego niełatwego powrotu do NBA.
Michael Jordan / fot. YouTube

Wrocław! SportsMedic – przywracamy sprawność! >>

Odcinek siódmy zaczyna się od przypomnienia tragicznych wydarzeń związanych z zamordowaniem ojca Michaela Jordana. Staje się to jednym z powodów odejścia MJ-a z NBA, szukania odpoczynku i innej drogi – próbie zawodowej gry w baseball. Ambicja i chęci jednak nie wystarczyły. Choć Michael robił postępy, wielkiego sukcesu odnieść nie zdołał.

Spora część nowych epizodów związana jest z relacjami Michaela z pozostałymi członkami drużyny. Pokazuje, jak trudnym był człowiekiem w codziennych relacjach, jak jego chęć zwycięstwa niejednokrotnie była ekstremalnie ciężka do zniesienia dla innych zawodników. Doszło nawet do tego, że uderzył Steve’a Kerra.

Ciekawe jest jednak też to, że choć koledzy z drużyny potwierdzają, iż Jordan zachowywał się czasem jak dupek, to też zgodnie teraz przyznają mu rację – to była bezcenna rzecz dla drużyny i poprowadziła ich do kolejnych mistrzowskich tytułów. Z czasem nauczyli się też w tej specyficznej atmosferze pracować – czego przykładem (sympatyczny gość!) Scott Burrell, obiekt ciągłych złośliwości Michaela, znoszący to ze spokojem, a nawet z humorem.

Mamy też przypomnienie anegdoty związanej z zawodnikiem, który później przewinął się przez polską ligę. LaBradford Smith (grał w Mazowszance i Śląsku) po świetnym meczu i 37 punktach przeciwko Jordanowi, miał podobno ironicznie powiedzieć mu „dobry mecz Mike”. Wystarczyło do wywołania furii i rewanżu, w którym Jordan obiecał zdobyć takie 37 punktów już do przerwy. Zdobył 36…, ale pokazał Smithowi miejsce w szeregu.

Najnowsze odcinki są też mądrą nauką o wyciąganiu wniosków. Jordan – po porażce z Orlando Magic w 1995 roku – zyskał dodatkową motywację do jeszcze cięższej pracy. Nie zrobił nawet jednego dnia wakacji i trenował także w trakcie kręcenia filmu „Space Jam”. Pięknie się opłaciło – w następnych rozgrywkach Bulls pobili wszelkie rekordy, zostając najlepszą drużyną w historii NBA.

Za tydzień już ostatnie odcinki serialu, numer 9 i 10. Szkoda, że coś tak dobrego kończy się tak szybko!

RW

.

NBA

Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.