The Last Dance – to będą już ostatnie odcinki!

The Last Dance – to będą już ostatnie odcinki!

Share on facebook
Share on twitter
Niestety, nadszedł czas na zakończenie pięknej serii. Dziś w USA, a jutro rano w Polsce, zobaczymy 9. oraz 10. epizod serialu „Ostatni Taniec”. Historia Chicago Bulls i Michaela Jordana zwieńczona zostanie szóstym tytułem mistrzowskim w 1998 roku.
Michael Jordan i Scottie Pippen w pamiętnej scenie z „Flu Game” / fot. YouTube

Kompleksowa oferta medyczna we Wrocławiu– poznaj SportsMedic >>

Świetny serial już się kończy, ale w dwóch ostatnich odcinkach nie zabraknie oczywiście pasjonujących historii. Zanim przejdziemy do tytułowego „Ostatniego Tańca” przypomniana zostanie przecież historia tytułu w 1997 roku, w którym Bulls również rywalizowali z Utah Jazz.

Będzie zatem okazja, aby przedstawić wersję zainteresowanych na temat legendarnego „flu game” (mecz nr 5 tych finałów), w którym Michael Jordan zmagał się z chorobą, a którego niektórzy oskarżają po prostu o kaca. Zobaczymy, co sam powie na ten temat… To także w tych finałach Scottie Pippen zdekoncentrował Karla Malone’a pamiętnym tekstem „listonosz nie dostarcza w niedzielę”, a Steve Kerr trafił rzut na zwycięstwo w ostatnim meczu.

Na drodze „Byków” do szóstego pierścienia w 1998 roku staną Indiana Pacers (wideo poniżej), o których Phil Jackson i jego zawodnicy mówią teraz, że byli najtrudniejszą przeszkodą w walce o zwycięstwo w pożegnalnym sezonie.

Zakończenie to oczywiście finał z 1998 roku, z pamiętną końcówką meczu numer 6, przechwytem i ostatnim, celnym rzutem Michaela Jordana, który w pożegnalnym występie w barwach Bulls zdobył aż 45 punktów. „Byki” ukoronują „Ostatni Taniec” zwycięstwem, ale ich historia w tym momencie już się zatrzyma.

Jaką puentą skończy się sam serial? Warto czekać – amerykańska premiera nowych odcinków już dziś o 21.00 w USA, a w Polsce – w poniedziałek, o 9 rano, na platformie Netflix.

PG

.

Carl Lindbom z powodu urazu pleców nie zagrał w dwóch ostatnich meczach ligowych Arged BMSlam Stali Ostrów. Pojechał jednak na zgrupowanie kadry swojego kraju i jak nas poinformowano, tam normalnie trenuje i przygotowuje się do meczów reprezentacji. Jak wygląda sytuacja Fina i jego przyszłość w klubie z Ostrowa?
26 / 11 / 2020 19:24

NBA

W najnowszym odcinku podcastu gościem Kamila Chanasa jest Sitek, wrocławski raper. Rozmowa o koszykówce, stylu życia i muzyce – nie brak mocnych tekstów i dobrego humoru!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Ratiopharm Ulm pokonał JobStairs Giessen 106:81 w sobotnim meczu niemieckiej BBL. Spotkanie długo będzie się pamiętać w rodzinie Miliciciów, gdyż Igor Milicić Jr., syn byłego trenera Anwilu Włocławek, w wieku 18 lat zadebiutował i od razu zapunktował w niemieckiej ekstraklasie.
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53