Thomas Davis wygrał konkurs wsadów – Jakub Nizioł pokrzywdzony

Share on facebook
Share on twitter
Thomas Davis najlepszym dunkerem! Reprezentujący barwy Kinga Szczecin skrzydłowy wygrał konkurs wsadów rozgrywany podczas turnieju o Puchar Polski. W finale Davis pokonał Jakuba Nizioła. Nie obyło się niestety bez kontrowersji.

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Do rywalizacji o miano najlepszego dunkera w PLK stanęli Mathieu Wojciechowski (Śląsk Wrocław), Brandon Tabb (GTK Gliwice), Cleveland Melvin (King Szczecin), Jakub Nizioł (Legia Warszawa), Nana Foulland (Trefl Sopot) i Thomas Davis (King Szczecin).

Niestety, podobnie jak przed rokiem, sporo wsadów było przestrzelonych, a nieudane próby mocno psuły widowisko. Zdarzyło się nawet tak, że wszystkie 3 próby były przestrzelone przez zawodnika, jak chociażby zrobił to Brandon Tabb

Słabiutko wypadł także Nana Foulland, który w swojej pierwszej próbie.. po prostu zapakował piłkę do kosza jedną ręką. Pozytywnie zaskoczył za to Jakub Nizioł, który chociażby przy asyście Sebastiana Kowalczyka efektownie wykończył podanie o bok tablicy, a w kolejnej próbie podanie kozłem od swojego taty.

W pierwszej rundzie najwięcej punktów, 88, uzyskał właśnie Nizioł. Oprócz gracza Legii do finału awansowali także dwaj gracze Kinga Szczecina, Cleveland Melvin i Thomas Davis, którzy uzyskali odpowiednio 85 i 82 punktów za swoje próby. 

Runda finałowa zapowiadała się więc ciekawie, szkoda więc, że w swojej pierwszej próbie Cleveland Melvin przestrzelił naprawdę trudny wsad (nie zgrał się z podającym Tabbem). Sprawa zwycięstwa miała więc rozstrzygnąć się między Davisem i Niziołem.

Thomas za ostatni wsad otrzymał 47 punkty (naprawdę dobry i trudny dunk). Nizioł ponownie do swojej próby wykorzystał podanie Kowalczyka i ponownie skończył bardzo mocno i efektownie – 47 punktów. 

Wsad Nizioła zasługiwał jednak na zdecydowanie lepszą notę. Trzy osoby z jury, w tym profesjonalny dunker Piotr „Grabo” Grabowski dali 10, jednak Michael Ansley pokazał ósemkę, totalnie wbrew logice (jak zresztą większość jego ocen). Doszło do dogrywki, w której Davis wygrał, bo Nizioł nie skończył swojego wsadu w pierwszych podejściach.

Gracz Kinga Szczecin wygrywa więc konkurs wsadów, jednak delikatnie oszukanym może czuć się Jakub Nizioł, który zasłużył na zwycięstwo w podstawowym formacie.

GS

.

Trwa piękny sen Czarnych Słupsk, którzy w niedzielę wygrali czwarte kolejne spotkanie – i to z nie byle kim! Na własnym parkiecie przy fantastycznej atmosferze wygrali 88:80 z Agred BM Stal Ostrów Wielkopolski, po raz kolejny pokazując wielki charakter.
27 / 09 / 2021 9:35

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
TBS Śląsk II Wrocław wygrał swój pierwszy mecz w sezonie Suzuki 1. ligi z PGE Turowem niecodziennym wynikiem 142:54. Gospodarze w obu pierwszych kwartach zdobywali po 41 punktów, nie dając żadnych szans drużynie ze Zgorzelca, która nie wyrobiła się z budową składu.
27 / 09 / 2021 21:35
Genialna atmosfera w jednej z najpiękniejszych hal w Europie. Występ Mateusza Ponitki, jedynego Polaka w Eurolidze. Pierwszy mecz Żalgirisu przed publicznością w Kownie. Gość specjalny: Radosław Hyży. Przeżyj to wszystko na żywo, jadąc na wycieczkę z PolskiKosz.pl!